Anasayfa » Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ByLock’tan ifade verdi
FETÖ'de Bugün

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ByLock’tan ifade verdi

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı gerekçesiyle ifade verdi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın ifade verdiği öğrenildi. ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen Şan’ın, emniyete giderek ifade verdiği kaydedildi.

Şan’ın evinde de terörle mücadele ekiplerinin arama yaptığı, cep telefonuna ve dijital verilere el konulduğu ortaya çıktı. İfadesinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakılan Şan’ın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in kayınbiraderi olduğu öğrenildi.

Ahmet Şan kimdir?

Ahmet Şan, 1963 yılında Konya’da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Derebucak’ta, İzmir Atatürk Lisesi’nde ve Berlin Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Bir süre boyunca Almanya’daki Siemens firmasında çalıştı.

Konya’ya yerleştikten sonra Kompen A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve başlayan Şan, 1998 yılında Konya Gençlerbirliği’ni kurdu ve 2004 yılına kadar başkanlık görevini üstlendi.

Bir süre boyunca Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Üyeliği yapan Şan, günümüzde Konya Doğalgaz Şirketi Gaznet’te Yönetim Kurulu Üyeliği, Konyaspor’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmaktadır.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler