Anasayfa » FETÖ’de ‘lüks hayat’ çatlağı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’de ‘lüks hayat’ çatlağı

Hakan Şükür, Emre Uslu gibi göz önündeki FETÖ’cülerin ABD’deki lüks yaşamları, hücre evlerinde saklanan örgüt üyeleri arasında çatlağa sebep oldu.

İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre ABD’de son derece rahat bir hayat süren FETÖ elebaşı Gülen, son dönemde tabandan kendisine gelen şikâyetlerden bıktı. Daha önce FETÖ tabanına verdiği “Gaybubet hayatı sürdürün, yakında rahata kavuşacağız.” talimatına uyan Türkiye’deki FETÖ’cüler, gözaltındaki bazı kriptoların ifadeleri ve MİT ile polisin müşterek operasyonları sonucu büyük darbe yedi.

Son dönemde gözaltına alınıp itirafçı olan FETÖ mensuplarının ifadelerine yansıyan bilgilere göre Hakan Şükür, Emre Uslu, Adem Yavuz Arslan ve Tuncay Opçin gibi göz önündeki FETÖ’cülerin ABD’de lüks hayat yaşadıkları ortaya çıkınca “gaybubet” hayatı sürdüren taban büyük rahatsızlık duymaya ve bunu daha sık Pensilvanya’ya iletmeye başladı.

Ancak şikâyetlerden bunalan FETÖ elebaşı Gülen, talimatlarına neden uyulmadığını sorgulamaya ve bu konuda en yakınındakileri sorumlu tutmaya başladı. Bunun üzerine şikâyetleri elebaşı Gülen’e ulaştırmaya çekinen isimlerin, tabana Gülen adına mesaj gönderdikleri anlaşıldı. En son “gaybubet” hayatı yaşamaktan usanan tabana, “Türkiye’de kalmak yiğitliktir, bu sabrın ecri büyüktür.” talimatının iletildiği öğrenildi.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler