FETÖ'de Bugün

TRT’yi basan yarbaya darbe bildirisini ‘Dost’ yollamış

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında darbe bildirisini TRT’de okutan eski yarbay Ümit Gençer’e bildirinin telefonunda “Dost” olarak kayıtlı kişiden geldiği, “Dost”un eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık olduğu belirlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında “yurtta sulh konseyi”nce hazırlanan darbe bildirisini TRT’de okutan eski yarbay Ümit Gençer’e bildirinin telefonunda “Dost” olarak kayıtlı kişiden WhatsApp üzerinden geldiği, “Dost”un sözde konsey üyesi olan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık olduğu belirlendi.

Gençer’e ait cep telefonu ile SIM karta ilişkin Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan inceleme tespit ve değerlendirme raporu, sanığın yargılandığı Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe davasını gören Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Emniyetin incelemesinde “Fuat Asb Lojman Bkm Onrm” olarak kayıtlı kişiye “11 nolu dairenin parkeleri ne zaman gelir? Ona göre bizim ustaları hazır edeceğim. Selamlar. Yb. Ümit Gençer” şeklinde mesaj attığı, ayrıca telefondaki Apple Kimliğinin “ugencer@….com” olduğu belirlendi.

Rapora göre, telefonda bulunan “0545 470….” numaralı hatta, darbe girişimi akşamı saat 20.11’de “0553 773….” numarasını kullanan ve Gençer’in telefonunda “Dost” olarak kayıtlı kişiden WhatsApp uygulaması ile darbecilerin “yurtta sulh konseyi”nin TRT’de okutulan bildirisi gönderildi.

Raporda, “Yapılan değerlendirmeler neticesinde Dost ismiyle kayıtlı bu kişinin, konsey üyesi olarak belirtilen Ömer Faruk Harmancık isimli kişi olduğu değerlendirilmiştir” denildi.

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler