FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün kumpas kurduğu emekli albay korsan nöbetinde

FETÖ’nün kumpas davaları nedeniyle TSK’dan tasfiye edilen Kurmay Albay Koray Eryaşa, Aden Körfezi’nde korsanlara karşı nöbet tutuyor.

İzmir’in Foça ilçesindeki Batı Görev Grup Komutanlığında 3’üncü Hücumbot Komodoru olarak görev yapan Kurmay Albay Koray Eryaşa’nın başarılarla dolu meslek hayatı, 3 Ağustos 2010 tarihinde İstanbul merkezli “Askeri Casusluk” soruşturmasıyla kabusa döndü. Casusluk davası kapsamında evinde yapılan aramalarda devlete ait çok sayıda gizli belge ve bilgi bulundurduğu iddiasıyla 5 yıl 7 ay hapis cezası alan Eryaşa, 22 Eylül 2011 tarihinde de “Balyoz Davası” kapsamında tutuklandı. Bu davadan da 16 yıl hapis cezası aldı.

Emekli olmak zorunda kaldı

Cezaevinde iken emeklilik dilekçesi vermek zorunda kalan Eryaşa, 4 yıl tutuklu kaldı. Kumpasın ortaya çıkmasıyla başlatılan yeniden yargılama sürecinde iki davadan da beraat etti. FETÖ’nün kumpas davalarıyla zorunlu emekliliğe ayrılan Eryaşa, mesleğine bir daha dönemedi. Geçimini sağlayabilmek için bir denizcilik şirketinde çalışmaya başladı. Kuru yük gemisinde zabitlik yapan Eryaşa şimdilerde Aden Körfezi’nde korsanlara karşı nöbet tutuyor.

Kızlarının eğitim için nöbet tutuyor

Kömür taşımacılığı yapan gemi şirketinde korsanların olası saldırısına karşı elinde silahıyla nöbet tutan Eryaşa, tahliye olduktan sonra verdiği röportajda maddi durumunun iyi olmadığını şu sözlerle anlatmıştı:

“Büyük kızımın yurt dışı eğitimi için çok çaba sarf ettim ancak burs bulamadım. İnanın evim yok, arabam yok. Eşimle de karar verdik, tüm paramızı sadece ve sadece onların eğitimine harcayacağız. Babaları olarak ben her zaman onların arkasındayım ve olmaya da devam edeceğim.”

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar