Anasayfa » FETÖ içindeki kavgalar derinleşiyor
Özel Haber

FETÖ içindeki kavgalar derinleşiyor

feto-operasyonu-borsasi

Örgüt içindeki tartışmalara bir yenisi daha eklendi

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) içindeki çekişmeler devam ediyor. Örgüt üyelerinin birbirlerine düştüklerini, 31 Ağustos 2017 tarihinde, FETÖ’ye ait “tr724” sitesindeki Deniz Ayhan tarafından kaleme alınan bir yazı göstermişti. Bu yazıda, örgüt üyeleri, “mağdurlar”, “kafası karışık olanlar” ve “zihni berraklar” olarak 3 grupta kategorize edilmişti. Örgüt içindeki ayrılıkların en önemli sebepleri arasında “mali kaynakların kuruması” yer alıyor. Çünkü, 15 Temmuz darbe girişiminden önce, terör örgütünün kaynağı Türkiye’ydi. Darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesi sonucu, örgüt mensuplarının birçoğu yakalanarak cezaevine gönderildi. Bunun yanı sıra yurtdışına firar eden çok sayıda örgüt mensubu bulunuyor. FETÖ içindeki ihanet rüzgarları, firari örgüt mensuplarının gittikleri ülkelerde birbirlerini dolandırmalarıyla devam etti. Atlanta’da açığa çıkan olaylar da bunun en net kanıtıydı.Türkiye’den kaçan iş adamlarının milyonlarca dolar dolandırıldığı, örgütün yöneticilerinden Mustafa Özcan, Naci Tosun ve İsmail Büyükçelebi’nin bu durumu bildiği halde engellemediği de FETÖ üyelerinin sosyal medya paylaşımları sayesinde ortaya çıkmıştı. Atlanta’daki dolandırıcılık işlerinin arkasında FETÖ’nün eski Türkiye imamı Mustafa Özcan ve adamlarının olduğu belirlenmişti. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada örgüt mensuplarından Tuncay Opçin ve Halit Esendir’in tartışması, FETÖ içinde ayrılıkların geldiği boyutu gösterdi.

Tuncay Opçin ile Halit Esendir kavgaya tutuştu

“Zeyd” kod adlı Tuncay Opçin, örgütün sözde Güney Amerika imamı olan Hamdullah Bayram Öztürk’e bağlı. 54 yaşındaki Öztürk, örgütün molla kadrosundan ve eski Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) imamı olarak görev yürütmüş bir isim. Opçin, örgüte yönelik eleştirilere karşı sert tutumuyla biliniyor. Daha önce, Elvan Aktaş’ın FBI’a muhbirlik yaptığının ortaya çıkması üzerine, örgüt içindeki en sert tepki Opçin’den gelmişti.

tuncay-opcin-kimdir

Ahmet Dönmez ve Bülent Keneş gibi muhalif seslere de sert çıkışlar yapan Opçin, bu kez Halit Esendir ile kavgaya tutuştu. Esendir, örgüt içindeki muhalif kadronun lider adayı olarak ön plana çıkmasıyla biliniyor. Ayrıca Aktaş, yönetim kadrosuna yönelik eleştiri getirdiğinde, Esendir de onu destekleyen kişiler arasında yer almıştı.

Askeri Yüksek Mahkeme üyelerinin mahrem imamlığını da yaptığı ortaya çıkan Opçin, şahsi Twitter hesabında, Adil Öksüz’ün MİT ajanı olmadığını, Hulusi Akar’ın darbe yapacağını söyleyerek kendisini kandırdığını iddia eden bir gönderi paylaştı. Bunun üzerine, Esendir de Opçin’e yanıt vererek, Öksüz’ün MİT ajanı olduğunu iddia etti. Tartışma hararetlenerek, Opçin’in Esendir’e hakaret etmesiyle sonuçlandı. Opçin’in Esendir’e karşı sert tutumu, örgüt mensupları tarafından da eleştirildi.

tuncay-opcin-esi

Esendir’in Opçin’e, 15 Temmuz’dan kısa bir süre önce attığı “Yatakta basıp, şafakta asacaklar” tweetini hatırlatması üzerine tartışma alevlendi.

tuncay-opcin-kimdir

 

 

 

 

 

Opçin, bahsi geçen tweeti 13 Temmuz gecesinde attığını söyleyerek kendini savundu. Bunun yanında Opçin’in Esendir’e;

“Beyninizle diliniz ve kaleminiz arasında uyum yok. Bir deniz feneri gibi yol gösterici olacağınıza her zamanki gibi gevezelik ediyorsunuz.” demesi dikkat çekti.

tuncay-opcin-nerede

Esendir de, Opçin’e, söz konusu tweetinin ne manaya geldiğini herkesin bildiğini söyledi. Opçin ise Esendir’i, delilik ve trollükle suçladı.

tuncay-opcin-kimdir

Bunun yanında, “Zeyd” kod adlı Opçin’in Esendir’e bunak muamelesi yaparak;

“Adınız dışında hatırladığınız üç şeyi yazabilir misiniz?” demesi de, ikili arasındaki tartışmayı kızıştırdı.

tuncay-opcin-kimdir

Opçin, Esendir’e FETÖ’ye en çok zarar veren isimlerden biri olduğunu söyleyerek,

“Sizi zırvalarınızla başbaşa bırakmak en güzeli.” dedi.

Esendir ise bunun üzerine hatıralarını yayınlayacağını söyleyerek tartışmayı sonlandırdı.

Esendir, daha önce anılarını yazacağını, ancak FETÖ elebaşının buna izin vermediğini, şayet yayınlarsa terör örgütü olduklarının anlaşılacağını söylediğini bildiren bir video yayınlamıştı.

tuncay-opcin-kimdir-tw

 

 

 

Kategoriler