Anasayfa » Erzurum’da FETÖ’nün ‘Alevi sorumlusu’ tutuklandı
FETÖ'de Bugün

Erzurum’da FETÖ’nün ‘Alevi sorumlusu’ tutuklandı

ByLock kullandığı tespit edilen Erzurum Erenler Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Derneği Üyesi M.K. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan M.K.’nin tarih öğretmeni olduğu ve Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilirken Alevi derneğine sızdığı belirlendi.

Alevi kimliğini öne çıkardı

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan FETÖ itirafçısı S.U., “Alevi kimliği altında tanıştığım M.K., FETÖ örgütü ile ilgili yapılan toplantılara katıldığımızda ‘Kesinlikle örgüte bağlı olduğunuzu söylemeyeceksiniz. Kendinizi Alevi olarak tanıtabilirsiniz.‘ diyerek telkinde bulunuyordu. M.K. dernek içerisinde verilen derslere girecek öğrencileri ayarlama konusunda yardımcı oluyordu.” dedi.

Telefonuna ByLock yükledi

FETÖ itirafçısı S.U., telefonundaki ByLock programını da M.K.’nın yüklediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Bana 2014 yılında ByLock üzerinden görüşme yapabileceğimizi ifade ederek kullandığım telefona bu programı yükledi. Bir süre önce Fetullah Gülen’den gelen sohbet içerikli mesajda, Hidayet K. isimli şahsın hâkim tarafından serbest bırakıldığı ve bu hâkimin rüyasında bu şahsı serbest bırakması gerektiğini gördüğü yer alıyordu.”

‘FETÖ üyeliği’nden tutuklandı

M.K., tutuklama talebiyle çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, “Ben Aleviyim, FETÖ örgütü ile uzaktan yakından ilgim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum.” dedi. Mahkeme, M.K.’nin “FETÖ üyesi olduğu” gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: Star

Kategoriler