Anasayfa » Darbecilerle hareket eden emniyet müdürü ‘şaka’ yapmış
FETÖ'de Bugün

Darbecilerle hareket eden emniyet müdürü ‘şaka’ yapmış

Adana’da FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin eski 4. sınıf emniyet müdürleri Haluk Pamukçu ve Nezir Özcan’ın yargılanmasına devam edildi.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık Pamukçu ile avukatlar hazır bulundu. Başka FETÖ dosyasından tutuklu olan Özcan ise duruşmaya bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı.

Tanık polisler, darbecilerin listesinde “Adana Emniyet Müdürü” olarak geçen ve suçlamaları kabul etmeyen eski Emniyet Müdürü Haluk Pamukçu’yu yalanlayarak “Askerler gelirlerse zorluk çıkarmayın, silahınızı ve kimliğinizi teslim edin.” dediğini söyledi.

Tanık polisler, bu talimat üzerine Pamukçu’ya silahlarının namusları olduğunu belirterek silah ve kimliklerini kimsenin alamayacağını söylediklerini kaydetti. Pamukçu’nun, silahlarını teslim etmesini istediği polislerin bunu kabul etmemesi üzerine “Şaka yaptım.” dediği iddianamede yer aldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Haluk Pamukçu ve Nezir Özcan, tahliye ve beraat talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Pamukçu’nun tutukluluğunun devamına karar vererek eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler