Anasayfa » Bülent Arınç FETÖ’ye bağlı dernek için ‘faydalı olur’ demiş
FETÖ'de Bugün

Bülent Arınç FETÖ’ye bağlı dernek için ‘faydalı olur’ demiş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü FETÖ soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Yeter, hakimlik sorgusunda şunları söyledi:

“Bir dönem, üyesi olduğum Uluslararası Sağlık Federasyonunun (USAF) Başkanlığını yaptım. Bu derneğin içerisinde Fetullah Gülen cemaatine (FETÖ) yakın kişiler bulunmaktaydı. Bana başkanlık teklifi geldiğinde kayınpederim eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile konuştum. Bana böyle bir sivil toplum örgütünün başında bulunmamın faydalı olacağını söyledi. Ben de bu duygularla görevi kabul ettim.

2015’te bile Bank Asya’ya para yatırmaya devam etmiş

Benim yaklaşık 10 yıl süreyle Banka Asya’da aktif hesabım mevcuttu. Yatırımlarını bu banka üzerinde değerlendiriyordum. 2014 Haziran ayında çocuğumu sünnet ettirdim. Buradan gelen paraları, 2015 yılı içerisinde Banka Asya’ya yatırdım.

Örgütün kitaplarının yasak olduğunu bilmiyormuş

Evimde polisler tarafından ele geçirilen CD ve kitapların yasak olduğunu bilmiyordum. Bu kitaplar Zaman gazetesinin hediyesi olarak verilmiştir. Aleyhimde beyanda bulunan Bayram Bozkurt isimli kişiyi hiç tanımıyorum. FETÖ’nün mahrem sınıfının “abi”liğini yaptığımı kabul etmiyorum. FETÖ üyesi değilim.”

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler