Anasayfa » Suikast timinin tek firarisi hâlen aranıyor
FETÖ'de Bugün

Suikast timinin tek firarisi hâlen aranıyor

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast düzenleyen timde yer alan darbeci Yüzbaşı Burkay Karatepe, 11 aydır aranıyor.

37 kişilik suikast timinde yer alan “tek firari” Karatepe’nin yakalanması için olayın hemen ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından özel ekipler oluşturuldu. Ekipler, Karatepe’nin, 17 Temmuz sabahı Marmaris’ten kaçarak İzmir’e gittiğini, ardından bir yakınının yardımıyla Eskişehir’e götürüldüğünü tespit etti.

Araştırmalarda, Karatepe’nin Kütahya-Afyonkarahisar istikametine çıkış yaptığını belirleyen ekipler, çalışmalarını bu bölgelerde yoğunlaştırdı. Bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameraları kayıtları incelemeye alındı.

Afganistan, Pakistan gibi bölgelerde de görev yaptığı için özelikle gizlenme konusunda tecrübeli olan Karatepe’nin yakalanması için tüm ihtimalleri değerlendiren ekipler, bu kapsamda bölgedeki birçok alana operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, Karatepe’nin son olarak görüldüğü bölgelerde yaşayan vatandaşlara zanlının fotoğraflarını göstererek tekrar görmeleri durumunda ihbarda bulunmalarını istedi. Gelen birçok ihbarı değerlendiren ekipler, bölgede yaptıkları tüm incelemelere rağmen firari suikastçı Karatepe’ye henüz ulaşamadı.

Firari sanık Karatepe hakkında yurt dışına kaçmış olma ihtimaline karşı kırmızı bülten de çıkartıldı.

Kaynak: AA

Kategoriler