Anasayfa » Subayların apoletleri Gülen’in takkesinin içine konularak okutuldu
FETÖ'de Bugün

Subayların apoletleri Gülen’in takkesinin içine konularak okutuldu

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezlekede, terör örgütünün yapısı gözler önüne serildi. Fezlekede yer verilen tanık ifadelerine göre, Harp Okulundan mezun öğrenciler için cemaat içinde rütbe takma töreni düzenlendi, öğrencilerin apoletleri terör örgütü elebaşı Gülen’in takkesinin içine konularak okutuldu, öğrencilere yıldızları bizzat Gülen tarafından takıldı.

Fezlekede, örgüt elemanlarının yemin ederek faaliyetlerine başladığı belirtildi. Fezlekeye göre yemin metni şu şekilde: “Gücüm yettiği kadar Kur’an’ı hayatıma gaye edineceğime, kardeşlerime karşı sadakat izinde bulunacağıma, halkın ve talebe arkadaşların izzet ve onurlarını izzetim ve onurum kadar yükseltmeye çalışacağıma, kusurlarımın hatırlatılması karşısında memnuniyet ihzar edeceğime, dahilden ve hariçten gelen bilumum taarruz ve tenkitleri ‘nefsime yapılmış’ gibi reddedeceğime, bilumum karar listesindeki esaslara riayette bulunacağıma, hizmet adına uhdeme aldığım vazifeleri veya kararla bana tahmil edilen mükellefiyetleri itirazsız yerine getirmeye çalışacağıma, Kur’an’a sadakatten hiçbir surette ayrılmayacağıma, münferit hareket edip bu kararlara muhalif davrandığım an ihtiyarımla bu kadrodan kendimi ıskat edip herhangi bir talebe gibi dershanede vazifeme devam edeceğime vallah-billah kasemleriyle yemin ediyor ve bu yeminin La Yen Kati olmasına, Cenabı Hakkı istişhadda bulunuyorum.”

Fezlekede geçen ifadelerden birinde şu cümleler dikkati çekti: “CIA ve FBI, hükümete yönelik faaliyetlere ilişkin geliştirdiği strateji gereği cemaate ait kültür merkezlerinde yetiştirilmiş kadroya değişik konularda eğitimler verdi. Bunun en iyi örneklerini 17 Aralık sürecinde savcılar ve güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlar olarak sayabiliriz. Bu girişim tamamen hükümeti ortadan kaldırarak, devleti tüm kurumlarıyla zayıf düşürmek amacını taşımaktaydı. Bahsettiğim eğitimlere dahil olan adli ve güvenlik kurumlarında çalışan cemaat kadrosundaki şahıslar, bu görevi üstlenerek harekete geçmiştir. Fetullah Gülen’in kendi çevresine 17 Aralık süreciyle ilgili ‘Keşke şimdi yapmasaydık.’ dediği yönünde bir duyumum oldu. Bunu demesinin nedeni, yapılan hareketten sonuç alınamamasıdır. Eğer girişim olumlu sonuçlansaydı Gülen, Humeyni misali yurda dönecekti. Bu başarısızlık aynı zamanda cemaatin Amerika ve İsrail nezdinde prestij kaybetmesine neden oldu. Bu nedenle Ayasofya konusu gündeme getirildi. Bu konuda hükümeti zayıf düşürmek amacıyla cemaate bağlı yayın organları tarafından kamuoyu oluşturulmaya çalışıldı.”

Örgütün, MİT Müsteşarlığına Hakan Fidan yerine emniyet kökenli bir cemaatçiyi getirme planı bulunduğunu belirten başka bir kişinin ifadesinden de “İstihbaratın, Fidan yerine Emniyet kökenli cemaatçi R’yi getirerek, kurumun dış güçlerin ve paralel yapının hedefleri doğrultusunda hizmet yürütmesi istendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlandığı zaman cemaate yakın bir hastaneye yatırıldığını duyan Hakan Fidan, hızlı bir şekilde hastaneye yetişip, ameliyata mani oldu ve cemaatin yapmak istediği tehlikeli sonuca engel oldu. Bu sebeple başta İsrail ve cemaat tarafından Hakan Fidan sevilmeyen bir şahsiyet oldu.” bölümü aktarıldı.

Fezlekedeki bir başka ifadede, cemaat içinde Harp Okulundan mezun öğrenciler için rütbe takma töreni düzenlendiğine yer verildi. Fezlekede şahsın, “Törene Fetullah Gülen’in bizzat katıldığı, mezun olan öğrencilerin apoletlerinin Gülen’in takkesinin içine konularak okutulduğu ve bundan sonra bizzat Gülen’in yıldızları öğrencilere taktığını biri bana anlatmıştı.” ifadesi yer aldı.

Kaynak: Star

Kategoriler