Anasayfa » FETÖ’nün hamisi seçimi kaybetti
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün hamisi seçimi kaybetti

ABD’de yapılan yerel seçimlerde, FETÖ elebaşı Gülen’in desteklediği örgütün Pensilvanya’daki “hamisi” olarak tanınan Ross Township yöneticisi Howard A. Beers koltuğunu kaybetti.

Kasım 2016’da ABD’de yapılan seçimlerde Donald Trump’a karşı Hillary Clinton’u destekleyen ancak hezimet yaşan FETÖ’nün seçim hezimetlerine bir yenisi daha eklendi.

ABDnin Mississippi, Kentucky, Virginia, New Jersey ve Pensilvanya başta olmak üzere birçok eyaletinde salı günü valilik ve yerel meclis seçimleriyapıldı.

Bölge meclis üyeleri, ilçe amiri, şerif, müfettiş gibi yerel yöneticilerin de belirlendiği seçimlerde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)  elebaşı ve üst düzey kurmaylarının da yaşadığı Pensilvanya eyaletinin Ross İlçe Amirliği için bölge halkı sandık başına gitti.

Örgüt ile yakın ticari ilişkileri nedeniyle kasaba sakinlerinin tepkisini çeken Pensilvanya’daki yerel yönetici seçimi kaybetti.

FETÖ hamisi sandığa gömüldü

Pennsylvania eyaleti Monroe bölgesine bağlı Ross İlçe Amirliği için yarış, halihazırda Cumhuriyetçi Parti adına yönetimi elinde bulunduran ve yerel halkın FETÖ yapılanmasıyla yakın ve çarpık ticari ilişkileri olduğu şikayetlerine neden olan Howard A. Beers ile Demokrat Partiden rakibi James K. Zahoroiko arasında geçti. FETÖ’nün hamisi Howard Beers,  30 yıldır tuttuğu koltuğu rakibi Zahoroiko’ya kaptırdı. Beers’ın rakibi Zahoroiko, resmi olmayan ilk sayımlara göre, seçimi yüzde 53 oyla kazanırken, FETÖ dostu Beers, yüzde 47 ile sandığa gömüldü.

FETÖ’cülerde oradaydı

Öte yandan FETÖ üyeleri de seçime katıldı.  Bir FETÖ mensubunun, Mercedes marka aracıyla geldiği Ross ilçe yönetim binasının bahçesinde kurulan sandıklarda oy kullanarak tekrar lüks aracına binip direkt FETÖ elebaşı Gülen’in ikamet ettiği malikaneye gittiği görüldü.

Kaynak: AA

Kategoriler