FETÖ'de Bugün

Futbolcu Emre Belözoğlu’nun banka hesaplarına inceleme kararı

Futbolcu Emre Belözoğlu hakkında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında banka hesaplarının incelenmesine karar verildi.

Futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya savcılık, “Hakan Ünsal, Ertuğrul Sağlam, Arda Turan, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz için FETÖ suçlamasından takipsizlik kararı verildiği, ancak Emre Belözoğlu’nun soruşturmasının devam ettiği” yönünde bir yazı göndermişti.

Bunun üzerine, savcılığa ifade veren “Mert” kod isimli tanık da Emre Belözoğlu’nun 17-25 Aralık sonrası Bank Asya’ya 2 milyon TL yatırdığını iddia etti.

Bu paranın elden ve parçalar halinde başka kişiler üzerinden yatırıldığını aktaran gizli tanık Mert’in ifadeleri üzerine Belözoğlu’nun banka hesapları incelemeye alındı.

Gizli tanık Mert, ifadesinde Belözoğlu’nun 2 milyon TL’yi elden başka bir isme verdiğini, bu bilgiyi 2017 yılında tutuklanan Ahmet Musab K. isimli örgüt üyesinden duyduğunu belirtti.

Ahmet Musab K’nin örgüt içerisinde önemli bir isim olduğunu söyleyen gizli tanık, 17 -25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya yatırılan yüksek miktardaki paraların tek seferde yatırılmadığını belirtti.

Gizli tanık ifadesine şöyle devam etti: “Azami olarak 100 bin TL’yi geçmeyecek şekilde parçalar halinde para yatırılıyordu. Hatta ev öğrencilerinin üzerinden yatırıldığını biliyorum. 2 milyon TL’nin de bu şekilde parçalanarak yatırıldığını düşünüyorum.”

Savcılık Emre Belözoğlu’nun iddia edilen 2 milyon lirayı o dönem başka isimler üzerinden Bank Asya’ya yatırıp yatırmadığını araştırmaya devam ediyor.

Kaynak: Hürriyet

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler