FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün hücre evlerine darbe vuruldu

FETÖ firarilerinin adalete teslim edilmesine yönelik çalışmalar yürüten güvenlik güçleri, örgütün “gaybubet evi” olarak adlandırılan hücre evlerine 1 Ocak’tan bu yana 51 operasyon düzenledi.

300 civarında hücre evinin ortaya çıkarıldığı operasyonlar sonucu 600 FETÖ şüphelisi gözaltına alındı, 225’i tutuklandı.

Örgütün yargı yapılanmasına yönelik toplantıları organize eden eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreteri Mehmet Kaya Çanakkale’de, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince hakkında arama kararı bulunan “şike davası” hâkimi Hikmet Şen de Bursa’da yakalandı.

Gözaltına alınanlar arasında örgütte “mahrem imam”, “büyük bölge abileri”, “büyük bölge sorumluları”, “polis ve asker mahrem abileri”, “il ablaları” ve “finans sorumluları” gibi önemli kişiler de yer aldı.

Operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri, örgütle ilgili önemli bilgilere de ulaştı. Güvenlik güçleri, çöküş sürecine giren örgütün yeniden yapılanma çabasında olduğunu tespit etti.

Hücre evlerine yönelik operasyonlarda ayrıca yüklü miktarda Türk lirası, dolar ve avro ile çok sayıda dijital materyal, sahte kimlikler, başkaları adına düzenlenmiş sahte belgeler de ele geçirildi.

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin büyük bölümünün “ByLock” kullandıkları tespit edildi.

Kaynak: AA

FETÖ'nün hücre evlerine darbe

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar