FETÖ'de Bugün

Donanma Komutanlığındaki üç kripto asker teslim oldu

Donanma Komutanlığında görevli bir yarbay ve iki astsubay ile bir öğretmen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduklarını itiraf ederek Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Haklarında herhangi bir soruşturma bulunmayan Yarbay E.K, astsubaylar M.A ve Ü.E. ile eski bir üsteğmenin öğretmen eşi L.K, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek örgüt üyesi olduğunu söyledi.

FETÖ’nün, meslekten atma ve sürgüne gönderme gibi tehditlerde bulunduğu öğrenilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bu arada teslim olan öğretmenin, daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan eşi tarafından emniyete getirildiği ve bu kişilerin örgüt içerisinde katalog evliliği yaptığı öğrenildi.

Astsubay M.A’nın emniyetteki ifadesinde, örgüt “abisinin”, Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığında yoğun çalışmaları gerektiğini dile getirdiğini belirterek mühendislik sınavına girmeleri tavsiyesinde bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Kendisine eş seçmede de yardımcı olunacağının söylendiğini belirten M.A’nın, il dışında tanıştırıldığı kişiyi beğenmemesi üzerine bir daha böyle bir girişimde bulunulmadığını aktardığı ifade edildi.

Uçuş tazminatlarının himmet parası olarak alındığını ifade ettiği öğrenilen M.A’nın, “Ergenekon soruşturmalarının olduğu dönemdi, evime abiler geldi beni aldılar ve bir eve götürdüler. Burada üst düzey biri olduğunu düşündüğüm kişi, ‘Neden komutanların verdiği emirleri yapmıyorsunuz? Size uç deniyorsa uçacaksınız. Siz de uçmayarak komutanlarınızın emrini yerine getirmeyerek Ergenekoncuların ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Arka planda bilmedikleriniz var.’ dedi. O dönem biz de uçuş tazminatlarımız verilmediği için uçmak istemiyorduk. Şu anda o dönemdeki komutanlarımın hepsi ihraç oldu.” dediği belirtildi.

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar