FETÖ'de Bugün

Darbeyi sevinçle karşılayan Tuğrul Özşengül’den komik savunma

15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla gazeteciler Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Duruşmanın üçüncü gününde Şükrü Tuğrul Özşengül, savunma yaptı.

Polis Akademisi’nde öğretim görevlisi olduğunu, güvenlik konularında danışmanlık yaptığını belirten sanık Şükrü Tuğrul Özşengül, kapatılan Samanyolu TV’de 2,5 ay program yaptığını be bazı sitelerde köşe yazısı yazdığını anlattı.

Savcılık tarafından FETÖ’nün medya unsuru olarak belirtildiğini söyleyen Özşengül, örgütün televizyon yüzü olmadığını, reytingi çok olan programlar yapmadığını iddia etti.

Özşengül, 2014 yıllında sosyal medyada yaptığı “Çok ciddi askeri darbe kokusu var havada” şeklindeki paylaşımla ilgili şunları kaydetti:

“Bu tweeti hatırlamıyorum ama atmış da olabilirim. Bir sürü insan beni sosyal medyada takip ediyor. Zaman zaman attığım tweetler haber de olmuştur. Siyasi kulisleri çok iyi takip ederim, tüm gazeteleri okurum. Bu benim işim. Bundan dolayı böyle bir koku alabiliyorsunuz.”

15 Temmuz darbe girişimi esnasında katıldığı bir televizyon programında “Halk sokağa çıkmasın.” dediği iddia edilen Özşengül, “Böyle bir şey söylemedim. Darbeyi isteyen, teşvik eden biri değilim. Kimseden de bu yönde telkin almış değilim. 1,5 senedir tutukluyum. Beraatimi ve tahliyemi talep ederim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar