FETÖ'de Bugün

Adana Ticaret Borsası Başkanı hâkim karşısında

“FETÖ’ye finansal destek sağlamak” suçlamasıyla yargılanan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, borsa seçimlerinde tekrar başkanlığa aday olacağını belirtti.

Adana’da FETÖ soruşturması kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet etmek” suçlarından haklarında 25 yıla kadar hapis istenen ve aralarında Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’in de yer aldığı 23 sanığın yargılandığı davanın duruşması görülüyor.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Borsa Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Rende Şendağ ile diğer bazı sanıklar ve avukatları katıldı.

Sanık Bilgiç savunmasında, 2,5 yıldan bu yana Adana Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu belirterek kumpasa uğradığını iddia etti.

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan bir gazetenin yayımladığı haber üzerine hakkında dava açıldığına inandığını belirten Bilgiç, borsa olarak sosyal projeleri değerlendirdiklerini dile getirdi.

Başka bir davanın FETÖ sanığı olan eski Adana Ticaret Borsası Başkan Muammer Çalışkan’ın yapıyla bağının olup olmadığını bilmediğini savunan Bilgiç, “Borsa meclisinde o yapıyla ilgili bir Allah’ın kulu yok. Barındırmayız. Hakkımda çok yazı yazdılar. Şimdi rakiplerim ve FETÖ kriptocular seviniyor, gülüyordur. Darbe gecesi ilk sokağa çıkanlardanım. Milli İradeye Saygı Platformu Başkanlığı yaptım.” ifadesini kullandı.

‘Seçimler var’

Bilgiç, önümüzdeki günlerde borsanın seçimlerinin yapılacağını ve adaylığı dolayısıyla komplolara uğradığını öne sürerek şunları kaydetti:

“Seçimler var. Artık normal yoldan seçimi kazanamayanlar başka yollar denemeye başladı. Karalama kampanyası yapılıyor. Allah’tan başka kimseye boyun eğmedim. Borsada FETÖ’cü yok. Destek veren olsaydı kulağından çeker kapı dışarı ederdim. Anormal derecede zor durumdayım. SODES projelerinin hain terör örgütüyle alakalı olduğunu bilseydim 50 bin lira bağışı vermezdik. Borsa anormal şekilde yıpratılıyor. Kurumsal bir yapı. Yıpratılmaması için göğüs geriyoruz. Kimseye eyvallah etmiyoruz.”

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar