Anasayfa » FETÖ firarileri Emre Uslu’nun talimatıyla adreslerini değiştirmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ firarileri Emre Uslu’nun talimatıyla adreslerini değiştirmiş

Hücre evlerinde kalan FETÖ firarilerinin Emre Uslu’nun talimatı üzerine adreslerini değiştirdiği ortaya çıktı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, FETÖ’nün hücre evlerine operasyon düzenledi. Çok sayıda adrese eş zamanlı yapılan baskınlarda, aralarında örgütün yeni yapılanmasını yönlendirmek üzere atanan sözde il imamı ve eğitim danışmanının da bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

Polis ekipleri tarafından adres ve kimlik tespitleri sırasında yapılan çalışmalarda ilginç detaylar ortaya çıktı. Emre Uslu tarafından Twitter üzerinden verilen “Evlerinizi değiştirin.” talimatının ardından örgütün yeni yapılanmasının adres değişikliği yaptığı ve haberleşmek için yeni şifreli programlar geliştirdiği belirlendi.

Uslu, yine sosyal medya hesabından FETÖ’cüleri yakalanma ihtimaline karşı uyararak evlerine giderken aynı güzergahı kullanmamaları ve sosyal medyayı yakından takip etmeleri gerektiğini yazdı. Yeni yapılanmanın, yurt dışı ve yurt içinde örgüte destek vermeye devam eden üyelerle haberleşmek için yeni şifreli programlar geliştirdiği de tespit edildi.

Operasyonda gözaltına alınan şahısların dijital materyallerine de el konulduğu öğrenildi.

Kaynak: Star

Kategoriler