Anasayfa » FETÖ destekli savcı Bharara’nın vekilinden skandal karar
FETÖ'de Bugün

FETÖ destekli savcı Bharara’nın vekilinden skandal karar

New York JFK havalimanında işadamı Rıza Sarraf davasıyla ilgili olarak gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Atilla, New York Güney Bölge Mahkemesi’nde hakim James C. Francis’in karşısına çıkarıldı. Mahkemede Atilla’ya yöneltilen suçlamalar yüzüne okundu. Atilla’nın JFK havalimanından Türkiye’ye gitmek üzere ayrılacağı sırada gözaltına alındığı öğrenildi.

FETÖ’nün desteklediği Bharara’nın yerine vekaleten geçmişti

Atilla’nın gözaltına alınmasına ilişkin dava dilekçesi, geçtiğimiz haftalarda Trump yönetimi tarafından görevden alınan FETÖ tarafından desteklendiği belgelenen New York Güney Bölge Savcısı Preet Bharara’nın yerine vekalet geçen ABD’li savcı Joon H. Kim tarafından yazıldı. ABD Adalet Bakanlığı’nın internet sitesindeki basın bildirisinde, söz konusu dilekçenin New York Güney Bölge Savcısı Vekili Kim ve FBI New York Birimi’nin Direktör Yardımcısı William F. Sweeney Jr. tarafından birlikte ifşa edildiği duyuruldu.

Eski yönetimin son hamlesi

Savcı Kim, görevden alınan Bharara ile yıllarca birlikte çalışmış bir isim olarak biliniyor. Bu skandal karar, eski yönetimin FETÖ destekli Savcı Bharara’nın vekili Kim aracılığıyla Türkiye-ABD ilişkilerini sabote etmek için yapılan son hamle olarak yorumlandı.

FETÖ’cü hainler sevinçle karşıladı

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı’nın ABD’de tutuklanması FETÖ’cü hainler tarafından sevinçle karşılandı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün ABD yapılanması üyeleri, tutuklama kararının hemen ardından mahkeme kararını sosyal medya üzerinden yaymaya başladı.

1 ilhan tanır

2 Savaş Genç

3 Tuncay Opçin

4 Ali Aslan

Kaynak: Akşam

Kategoriler