Anasayfa » Eşlerinin mahrem bilgilerini FETÖ’ye aktarmışlar
FETÖ'de Bugün

Eşlerinin mahrem bilgilerini FETÖ’ye aktarmışlar

İzmir’deki FETÖ/PDY soruşturması iddianamesinde, elebaşı Gülen’in örgüt dışı evliliklerin önüne geçebilmek için hazırlattığı “evlilik katoloğu”nda kadınların güzellik ve zeka seviyelerine göre bölümlere ayrıldığı ortaya çıktı. Devletin önemli kademelerine sızan bekar militanlarını kontrol edebilmek ve örgüte bağlı kalmalarını sağlamak için onlara eş bulan FETÖ’nün, güzel ve zeki kadınları subay, savcı, hakim, MİT mensupları, rütbeli emniyet mensupları, genç bürokratlar ve örgüt içindeki zengin mütevelli esnafla evlendirdiği belirlendi.

Örgüt, diğer kadınları ise FETÖ mensubu öğretmen, polis memuru, astsubay ve kamu kurumlarındaki düz memurlarla nikah masasına oturttu. Gizli tanık ifadeleriyle ortaya çıkan bu gerçek İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya’nın, İzmir’deki “Askeri casusluk” soruşturmasıyla ilgili hazırladığı FETÖ/ PDY iddianamesinde tüm detaylarıyla anlatıldı. İddianamede ifadelerine yer verilen gizli tanıklar “Üst düzey kamu görevlileriyle evlendirilecek bayanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanıdır. Çünkü evli oldukları eşlerinin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirlerdi.” dedi.

Ablalar devrede

İddianamede, evlilik müessesi için özel kurulan sistemde örgüt ablalarının sorumlu bulundukları bölgelerde itaatkâr ve sorun çıkarmayacak genç kızları FETÖ’nün çıkarları doğrultusunda evlendirdiği kaydedildi. Gizli tanık Zaman, “Bayanlar üniversite 2. sınıftan itibaren güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edilirler. En güzel ve en zekileri subay, savcı ve hakimlere, MİT mensuplarına, rütbeli emniyet mensuplarına, genç bürokratlara, savcı ve hakim olacak avukatlara ve zengin mütevelli esnaflara ayrılır. Bu meslek gruplarıyla evlendirilecek olanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanıdır. Çünkü evli oldukları eşlerinin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirler. Bu meslek gruplarındaki kişilerin en mahremleri, yasa dışı olarak kayıt altına alınmak suretiyle büyük bir fişleme arşivi oluşturulur. Bu elemeden sonra kalan bayanlar ise FETÖ mensubu öğretmenler, polis memurları, astsubaylar ve diğer kamu kurumundaki memurlar ile evlendirilmek suretiyle arşivlemeye ve fişlemeye devam edilir. FETÖ yapılanmasında yer alan mensupların tamamına yakını bu şekilde evlendirilir.” diye konuştu.

Askere özel eş

İtirafçı H.Y, “FETÖ içerisinde evlilikler teşvik ediliyor, bekar olan polislere örgüte güçlü duygularla bağlı bulunan bayanlar arasından eş bulunuyordu. Askerlerin evliliği için özel bir sistem bulunmaktaydı. Her ilde bayan hizmeti sorumluları, itaatkâr ve örgütle sorun çıkarmayacak bayanların resimlerinden oluşan katalog düzenliyordu. Evlenecek askeri personele göre hangi bayanın uygun olduğu, sorumlu birim tarafından tespit ediliyor ve böylece ailedeki herkes örgütle kesin bağlantılı oluyordu.” dedi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler