Anasayfa » Bursa dâhil 4 ilde kurdukları dershanelerle örgüte eleman devşireceklerdi
FETÖ'de Bugün

Bursa dâhil 4 ilde kurdukları dershanelerle örgüte eleman devşireceklerdi

Bursa’da yeni yapılanma aşamasında olan ve illegal dershane kuran FETÖ üyelerine yapılan operasyonda 15 eski öğretmen ile bir ihraç ebe yakalandı. Şüphelilerin Bursa dışında Konya, Giresun ve Manisa dâhil illegal dershane kurduğu tespit edilirken 6 kişi daha aranırken, 4 şüpheli hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 6 ay süren teknik takibin sonucu FETÖ Terör Örgütünün yeni yapılanma içerisinde olduğu bilgisini aldı. Bursa merkezli Konya, Giresun ve Manisa dâhil 4 ilde illegal dershane kurulduğu belirlendi. Örgütün üyelikten haklarında işlem yapılan ve kanun hükmünde kararnameyle kapatılan özel okullarda görev yapan ve kamu görevinden ihraç edilen öğretmenleri istihdam ettiği, bu şahıslara maddi kaynak sağladığı, örgütün tabanını yeniden topladığı belirlendi.

Gözaltına alınan 15 eski öğretmenin 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra örgüt mensupları arasında kaybolan irtibat, ilişki, birlik ve beraberliğini yeniden sağlamaya çalıştıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin ayrıca haklarında yakalama kararı bulunan kişilere maddi ve erzak desteği yaparak konuşmamalarını sağladıkları ortaya çıktı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanına, kamu görevlilerine ve yargı mensuplarına gıyaplarında hakaret etmek sureti ile suç işledikleri tespit edilen 26 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkartıldı.

FETÖ Silahlı Terör Örgütüne ait okul ve dershanelerde çalışan 15 öğretmen ile 1 ihraç ebe gözaltına alınırken, 6 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. 4 şüpheli hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Kaynak: 16 Haber

Etiketler

Kategoriler