Özel Haber

PYD sevici Aksünger ByLock’u aklamış

Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden PKK/PYD için “Terör örgütü değil” diyen CHP’li Erdal Aksünger’in 15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre sonra FETÖ’nün haberleşme ağı ByLock’u aklayan bir rapor hazırladığı ortaya çıktı. Aksünger, ByLock’un kurucusu ile de görüştü.

Dün katıldığı televizyon programında Türkiye’nin mücadele ettiği PKK’nın Suriye uzantısı PYD için defalarca “Terör örgütü değil” ifadesini kullanarak örgütün sözcülüğüne soyunan CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, FETÖ’cüleri aklamak için türlü yollara başvurdu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ’cülere aleni destek çıkan Aksünger, FETÖ’nün Türkiye’yi işgale kalkıştığı o hain günden sonra da örgütün bürokrasi ve sivil ayağının deşifre edilmesi noktasında en temel deliller arasında yer alan ByLock’u çürütmeye çalıştı.

Basit bir mobil program

Aksünger, CHP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü 2016’da ByLock raporu yayınladı. Aksünger, imzası olan raporda FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girimi ile 2016 Ocak tarihleri arasında kullandığı kripto haberleşme programı ByLock’u aklamak için “Basit bir mobil uygulama” ifadesini kullandı. Sadece FETÖ üyelerinin kullandığı ByLock’un herkesin kullanımına açık olduğu yönünde algı operasyonu yapan Aksünger, şu ifadeyle FETÖ’cülerin serbest kalmasını savundu: “Sadece ByLock kurmuş olmak, terör örgütü üyeliği için yeterli görülemez”

ByLock’un kurucusu aramış

Aksünger, ayrıca kendisini David Keynes olarak tanıtan ByLock’un kurucusu tarafından arandığını, aynı kişinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla da temas kurduğunu belirtti. Erdal Aksünger, Keynes’den gelen mailleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile paylaştığını açıklamıştı.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler