Özel Haber

Fuat Avni’nin avukatı CHP’li vekil çıktı

CHP Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kamuoyunda Fuat Avni olarak bilinen Said Sefa’yı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından mahkeme salonlarında savunduğu ortaya çıktı. Ayrıca, Aygün FETÖ’den ihraç edilen sanıklar hakim Mustafa Başdaş ve mülki idare amiri Cihangir Köksal’ın da avukatı.

15 Temmuz’dan sonra savundu

CHP-FETÖ ilişkisine dair bir detay daha gün yüzüne çıktı. FETÖ kasetiyle CHP’ye Genel Başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Haziran 2011 seçimlerinde Tunceli’den milletvekili yaptığı Hüseyin Aygün’ün, Türkiye’yi 15 Temmuz’da kana bulayan FETÖ’cülere sahip çıktığı tespit edildi.  CHP’li Hüseyin Aygün, FETÖ kilit isimlerinden birinin avukatlığını üstlendi. O isim  kamuoyunda Fuat Avni olarak bilinen hesabın yöneticisi olan FETÖ firarisi Said Sefa. Aygün’ün FETÖ’nün 251 kişiyi şehit ettiği 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Said Sefa için duruşmaya katıldığı görüntüler ortaya saçıldı. Hüseyin Aygün’ün avukatlığını yaptığı Said Sefa, “Darbeye teşebbüs ve silahlı örgüt yöneticiliği” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

FETÖ’cülere kalkan oldu

Hüseyin Aygün, ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin ardından HSYK tarafından meslekten ihraç edilen FETÖ’cü hakim Mustafa Başdaş ve yine 15 Temmuz darbe girişiminden sonra İçişleri Bakanlığı’nca hakkında FETÖ’den işlem yapılan Cihangir Köksal’ın avukatlığını üstlendi. Aygün, söz konusu iki kişi hakkında defalarca mahkemelere katılıp, FETÖ sanıklarını savundu.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler