Özel Haber

CHP’li belediyelerin ‘himmet’ yarışı

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ın CHP’li belediyelerle yaptığı birçok yolsuzluk mevcut.

Geçtiğimiz aylarda Ankara’da üzerinde kardeşine ait sahte bir kimlikle yakalanan FETÖ firarisi Erkan Karaarslan, CHP’li belediyelerle oluşturduğu finans ağının getirilerini örgüte aktardı, himmet olarak bağışladı.

Karaarslan’ın CHP’li belediyelerden ihale almak, para aktarımı kolaylaştırmak için bazen kendi üzerine bazen de tanıdıklarının adına açtığı birçok şirket bulunuyor. Karaarslan, bu şirketleri CHP’li belediyelerden kendisine sorgusuz sualsiz verilen paraların kaynağını yasal göstermek adına açtı.

E-YÖNTEM, SARBEL A.Ş, LİTERA, BEKAD, GLOKAL A.Ş, KAMUSİS A.Ş ve YEKÜD bunlardan bazıları.

Beylikdüzü Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu 2014 yılında Beylikdüzü Belediye Başkanlığına seçildiğinde ilk iş olarak belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ı kendisine “danışman” olarak aldı.

İmamoğlu, Karaarslan’ın E-YÖNTEM A.Ş. adlı şirketine 2016 yılında 1 milyon 809 bin TL, 297 bin 550 TL, 1 milyon 734 bin 730 TL ile 346 bin 666 TL’lik ihaleler verdi.

Ekrem İmamoğlu bu ihaleleri belediye çalışanlarının “eğitim danışmanlığı” adı altında FETÖ’nün belediyeler imamına bağışlamış oldu.

Sarıyer Belediyesi

Karaarslan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski özel kalem müdürü Tuncay Ceylan referansıyla belediyeye danışman oldu. Daha sonra Sarıyer Belediyesine SARBEL A.Ş. kurarak Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e danışmanlık yapmaya başladı.

Şükrü Genç 2016 yılında Karaarslan’ın E-YÖNTEM A.Ş adlı şirketine 1 milyon 879 bin TL himmet bağışladı.

Kuşadası Belediyesi

CHP’li Kuşadası Belediyesi Karaaslan’ın Yöntem danışmanlık ve Vizyon Danışmanlık şirketlerine 2014-2015 yıllarında toplamda 315 bin TL para aktardı.

Eski Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı da mali danışmanlık adı altında Karaaslan’a 150 bin TL himmet bağışladı.

Adalar Belediyesi

BEKAD ve E-YÖNTEM şirketlerine akıtılan himmet belgelerinin altına eski Belediye Başkanı Atilla Aytaç imza attı. Belediye, Karaarslan’ın LİTERA firmasına 170 bin karşılığında Adalar Belediyesi’nin resmi internet sitesini yaptırdı.

Aytaç, 15 Temmuz’dan bir yıl önce, 2015 yılında Karaaslan’a “İç Kontrol Eylem Planı” anlaşması yaptırarak 59 bin TL ödedi.

Aydın Belediyesi

Karaarslan, beraber kitap yazdığı birçok ismi Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bürokrat olarak yerleştirdi.

ASKİ’de “ihaleye fesat karıştırma” suçundan yargılanan CHP’li FETÖ sanığı Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun danışmanlığını yaptı.

Özel Kalem Müdürlüğü’nde, emeklilik, askerlik, cenaze, kutlama işlemlerin ihaleleri Karaarslan’ın en büyük gelir kapılarından oldu.

Didim Belediyesi

Belediyedeki tüm sistemi kontrol etmek için ”Olgu” isimli bir program geliştirdi. Böylece, belediyenin su, icra ve emlak işleri gibi tüm verilerin kontrolü Erkan Karaaslan’ın tekeline girdi.

Karaarslan, CHP’li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın işlettiği iki otelin 70 bin liralık su borcunu sildirdi.

Atabay’ın FETÖ tutuklusu Karaarslan’a “Bu şahıs devlet” dediği tutanaklara geçti.

Deniz Atabay ve Erkan Karaarslan

İzmir Bayraklı Belediyesi

CHP’li eski Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Karaaslan’a defalarca eğitim ihalesi verdi.

Erkan Karaarslan, Bayraklı Belediyesi’nde yeğeni üzerine yaptığı BAYBEL A.Ş’yi kurarak bağışlar aldı.

Erkan Hasan Karabağ, 2016 yılında “ilişkimi kestim” dediği Karaaslan’ın dergisinde röportaj verdi.

Geçtiğimiz günlerde, yıllardır CHP’li belediyelerin yardımlarıyla FETÖ’ye himmet bağışlayan FETÖ tutuklusu Karaarslan, kendisiyle cezaevinde görüşen bir gazeteciye”bildiklerini anlattığı takdirde CHP diye bir parti kalmayacağını, tüm yolsuzlukları saniye saniye anlatacağını” söyledi.

Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere neredeyse tüm CHP’liler Erkan Karaarslan’ın eşi Selma Karaarslan ile görüşmek ve ikna etmek için art arda görüşme talep etmeye başladı.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler