FETÖ'de Bugün

Para trafiği kesilen FETÖ’cüler ayağa kalktı

İçişleri Bakanlığının Gazi Turgut Aslan adına tüm Türkiye’de düzenlediği FETÖ operasyonunda 704 gözaltı kararı verilmiş. Yapılan operasyonlar sonucu 623 şüpheli gözaltına alındı. Göz altı operasyonlarıyla birlikte milyonlarca liralık döviz ve altında yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 8 aylık titiz çalışması sonunda yapılan operasyonlarda terör örgütünün Türkiye’deki örgüt üyelerinin ailelerine 3 ila 6 bin lira arası aylık ücret ödediği tespit edildi. Örgütün itirafçılığın önüne geçmek için yurt dışından yolladığı paralara kuryelik yapması için deşifre olmamış kamu görevlilerini kullandığı ortaya çıktı. FETÖ’nün yeniden yapılanma çabalarına büyük darbe vuran operasyon sonrası örgüt üyeleri sosyal medyada ayağa kaktı. Türkiye’ye yönelik soykırım iftirasını yenileyen örgüt üyeleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da tepki gösterdi.

 

Operasyon sonrası ilk tepkiyi gösteren isimlerden firari FETÖ’cü Emre Uslu, operasyon sonucu örgüt içerisindeki dayanışmanın artacağını iddia etti. Hrant Dink suikastında aranan Adem Yavuz Arslan, 15 Temmuz öncesi FETÖ ile mücadelenin daha kararlı yürütülmesi çağrısı yapan gazeteci Hilal Kaplan’a saldırdı. İsveç’te yaşayan Abdullah Bozkurt’un kurduğu sözde düşünce kuruluşu “Türkiye’nin insani yardım yapan insanları tutukladığını” iddia etti. Örgütün üst düzey yöneticileri de birbiri ardına yaptıkları paylaşımlarla Türkiye’ye saldırılar.

 

Operasyon neden önemli?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’deki örgüt üyelerini bir arada tutmak, yurt dışına çıkacak örgüt üyelerinin saklandığı gaybubet evlerini finanse etmek ve cezaevindeki örgüt üyelerinin itirafçı olmasını engellemek isteyen FETÖ, bunun için yurt dışından Türkiye’ye para akışı sağladı. Türkiye’deki örgüt üyelerinin kermes vb. organizasyonlarla örgüt üyelerinin bir arada kalmasını sağlayan FETÖ, yapılan operasyonları da insani yardım kılıfına uyduruyor.

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler