FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün mahrem imamı itirafçı oldu

fetonun-mahrem-imami-ne-demek

150 kişinin adını verdi 86 kişiyi teşhis etti

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Hava Kuvvetleri’ndeki mahrem yapılanmasında yer alan P.M. hakkında, “silahlı terör örgütü” üyeliğinden 13,5 yıl hapis cezası verilmişti. Ancak daha sonra etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmayı talep eden P.M.’nin itirafçı olması nedeniyle cezası 2 yıl 9 ay 22 güne indirildi. Halen İstanbul’da bir devlet okulunda öğretmenlik yaptığının tespit edilmesi üzerine mahkeme, Milli Eğitim Bakanlığı’na da kararı iletti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan P.M., örgüt içinde yer alan 150 kişinin adını verdi, 86 kişinin de teşhis olmasını sağladı. FETÖ’nün mahrem imamı olan itirafçı, “2012-2016 yılları arasından alınan Harp Okulu öğrencilerinin tamamına yakınının FETÖ tarafından sokulduğunu” söyledi.

Örgüt içi numaralandırmaya göre seçiliyorlardı

FETÖ’nün mahrem imamı, örgütün Hava Harp Okulundaki yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler verdi. FETÖ ile ortaokul yıllarında tanıştığını anlatan itirafçı;
“2012-2016 yılları arasında askeri okula giren Harp Okulu öğrencilerinin tamamına yakınının FETÖ tarafından alınan öğrenciler” olduğunu ve örgütün öğrencileri 5’e kadar numaralandırdığını, F-16 pilotlarının 5’lik FETÖ’cülerden seçildiğini itiraf etti. Örgütte 4’lük öğrencilerin F-4 pilotu, Casa uçağı veya helikopter pilotu yapıldığını, 3 veya altında numaralandırılanların ise uçuş eğitiminden elenip yer sınıfına alındıklarını belirtti.

Harp Okulunda FETÖ’cü olmayanların yalan ihbar mektuplarıyla karalanıp elenmelerinin sağlandığını söyleyen itirafçı:

“2012-2016 yılları arasında askeri okula girenlerin tamamına yakını FETÖ tarafından alınan öğrencilerdi. Askeri öğrencileri barkod sistemi ile kodluyordum. İsim ve soy isim tutmamızı istemiyorlardı, daha çok kodlama sistemi uyguluyorduk.” şeklinde konuştu.

FETÖ’nün mahrem imamı ByLock ve Eagle kullandığını itiraf etti

Hava Harp Okulu’nda öğrenciler ve öğretmenler arasındaki ilişkiyi koordine ettiğini anlatan P.M., ByLock kullandığını da itiraf etti.

“Hava Harp Okulu öğrenci yapılanmasından sorumluydum. Bana öğrenciler değil, öğretmenler bağlıydı. Benim konumum örgütte genel müdür ve öğretmenler arasındaki bir köprü göreviydi. Sohbetlere katılmayanları ankesörlü hattan aradığımız oluyordu. İkinci telefonumda ByLock kullandım. Hava Kuvvetlerinde daha çok Eagle isimli programı kullanmıştım.”

Adil Öksüz, Kemal Batmaz ve FETÖ elebaşının sohbetlerine katılmış

P.M., FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i ABD’de ziyaret ettiğini anlattı.

“2010 yılında Hava Kuvvetlerinde mahrem yapıda görev yaparken, moral amaçlı olarak ABD’ye gönderildim ve Fetullah Gülen’i ziyaret ettim. ABD’de kaldığım dönem boyunca Gülen’in sohbetine Öksüz ve Batmaz ile birlikte katıldık. O çiftlikte, ayrı odalarda kaldık. Üst düzey yönetici olduklarını daha sonra öğrendim. Bu şahıslarla 2-3 kez daha görüştüm.”

fetonun-mahrem-imami-ne-demek

Kemal Batmaz

Ardından, 15 Temmuz darbe girişimini FETÖ’nün gerçekleştirdiğini televizyondan öğrendiğini ileri süren P.M.;

“15 Temmuz 2016 gecesi televizyonu açtığımda, darbe girişimini FETÖ’nün yaptığını öğrenmiş oldum. Darbe sonrası Akıncı üssünde bulunan mahrem imam Kemal Batmaz’ı tanıdığımdan darbe girişiminin bu hain örgüt tarafından yapıldığına kanaat getirdim.” ifadelerini kullandı.

“Ayrılanları tehdit ettiler”

P.M., ifadelerinde şunları belirtti:

“15 Temmuz’a kadar yapılanma içerisinde bulunmaya devam ettim, ardından ayrıldım. Telefonumu ve sim kartımı parçalayıp attım. C.Y. evime gelip ‘bu hainliktir’ diyerek, tehdit etti. Bana ‘Ne yapacaktık? Malımıza mülkümüze el koydular.’ dedi. Bu durumu kolluk kuvvetlerine bildirdim. Bunların bu şekilde kan dökeceklerini bilseydim kesinlikle bağlantı kurmazdım.”

KAYNAK: SABAH

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler