FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü polis müdürünün kaos planı

17 Aralık darbe girişiminde rol alan FETÖ’cü polis müdürü Yasin Topçu’nun ByLock yazışmaları ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 17-25 Aralık sürecinde FETÖ’nün talimatı kim ya da kimlerden aldığına ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Kumpası tezgâhlayan polis müdürlerinden Yasin Topçu’nun, darbe girişiminden bir yıl önce ByLock üzerinden örgütün mahrem imamı Hayri Bakır’dan talimat aldığı ortaya çıktı.

Kaos planı yapmış

4 Haziran 2015 günü gece yarısı yapılan yazışmada Yasin Topçu’nun, örgüt imamı Hayri Bakır ile kaos planı yaptığı ve bu çerçevede çeşitli ihtimaller sıraladığı görülüyor. Yasin Topçu ByLock yazışmasında şu kaos planlarını sıralıyor:

“İhtimalleri sıralayıp duruyorum. Birinci: 70 milletvekili istifa eder hükümet düşer. İkinci: Suriye ile savaşa gireriz. Üçüncü: Güney doğuyu ayaklandırır memlekette OHAL ilan eder. Dördüncü: Büyük bir kaos ortamı çıkarır, kriz olur. Beşinci: Tiran BM kararıyla Lahey’de yargılamaya çıkar, adam ülkeyi terk eder kaçar. Altıncı: Necdet Paşa Anglosakson ülkelerinden talimat alır veya askerin içinden bazıları bir gecede tiran ve avanelerini toplar ortalık temizlenir. Havuz medyası ele geçirilir. Olumsuz tek bir haber yaptırılmaz. Altı iyi mi?”

HDP’ye oy vermiş

Yasin Topçu, 7 Haziran seçimi öncesine denk gelen yazışmasında ise HDP’ye destek vereceğini açıklıyor ve FETÖ imamından onay alıyor. ByLock yazışmasında, “276’yı Allah’ın izni ile bulamayacak. HDP, bağımsızların olduğu yerlerin dışında bizim desteğimizi alacak.” ifadesini kullanıyor. Bu da FETÖ’cülerin HDP’ye oy verdiği anlamına geliyor.

Yasin Topçu bir başka mesajında ise Cumhuriyet gazetesinin Can Dündar imzalı “MİT tırları” manşetine vurgu yapıyor ve bu manşetin yurt dışından talimatla atıldığını ima ederek şöyle diyor: “Can Dündar yurt dışından talimatı, onayı almadan o haberi yapar mı?”

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler