FETÖ'de Bugün

FETÖ Zaman Gazetesi’nde böcekle dinleme yapmış

6 senelik ses alıcıları ile dinleme istasyonu

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) işleyiş biçimi için “dinleme” oldukça önemli. Bugüne kadar, siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinleyen FETÖ’nün, kendisine ait yayın organı olan Zaman Gazetesi’nde de dinleme işleri yaptığı ortaya çıktı. Feza Gazetecilik A.Ş.’ye kayyum olarak atanan Sezai Şengönül, gazetede yaşadıklarını “Grifit İn” isimli kitabında anlattı. Şengönül, kayyum olarak göreve başladıktan sonra kaldığı odada ses kayıt cihazının bulunduğunu açıkladı. Zaman Gazetesi’nde bazı odaların çeşitli teçhizatlarla döşendiği, böcek ofisleri kurulduğu ve bu şekilde binlerce insanın dinlendiği kaydedildi. Özellikle, gazeteyi ziyarete gelen üst düzey misafirlerin ağırlandığı odada bulunan ses alıcılarının 6 yıllık olduğu belirlendi.

feto-zaman-gazetesi-reklami

Sezai Şenögül, Zaman Gazetesi binasında yaşadıklarını Grifit İn adlı kitabında anlattı. Şenögül, yaşananları, kitabın ilgili kısmında şu sözlerle aktardı:

“Yaklaşık bir ay sonra arkadaşların da ısrarıyla kendime bir oda bulmuştum. Geniş bir VIP odası idi, oraya yerleştim. Böcek arama tarama işini bu odaya da yaptırdık. İlgili kişiler gene geldiler. Bu arada o yerleştiğim oda içinde hem ‘Manuel’ hem de ‘Dom’ denilen bir kamera çeşidi vardı. Öyle ki sinek dahi uçsa vızıltısını duyan cinsten. Bu yeni oda yaklaşık olarak 150-200 metrekare civarında bir genişliğe sahipti.”

FETÖ’nün Zaman Gazetesi’nde misafirler için dinleme odası

Yaşadıklarını anlatmaya devam eden Şenögül ifadelerinin devamında;
“Gelen görevliler işte bu odada arama yapmaya başladılar. Cihazın öttüğü yere merdiven kurdular, yukarıya çıkıp tavan kutusunu açtılar. İlk önce bir tane ses alıcı mikrofonu çıktı. Boyu bir silah mermisi büyüklüğündeydi lakin biraz daha ince bir görüntüsü vardı. Kabloları çekmeye devam ettiler. En sonunda ağı komple çekip çıkarttılar. Örümcek ağı gibi düşünün o ağı da. İlk çıkan mikrofon, o ağın bir parçasında idi. Kablolar aşağı inince tam dört tane daha ses alıcı mikrofon çıktı.” şeklinde konuştu.

Ardından;

“Akabinde gelen görevliler bir süre mikrofonları inceledi ve bu mikrofonların en az 5-6 yıllık olduğunu, belki daha da eski olabileceklerini bize söylediler. İşin ilginç yanı burada VIP misafirler, siyasiler, kendi üst düzey yönetimi de dâhil, onlara yemek veriyorlarmış geçmişte. Çok önemli misafirleri orada ağırlıyorlarmış.” ifadelerini ekledi.

KAYNAK: SABAH

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler