FETÖ'de Bugün

FETÖ TSK’nın mahrem bilgilerini çalmış

Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ davasında örgütün yöneticilerinden olduğu ve askeri birlik ve personel hakkında bilgi toplayarak üstlerine aktardığı ya da açıkladığı iddiasıyla yargılanan sanık E.A,, itirafçı oldu. E.A, FETÖ’nün Türkiye’nin mahrem sırlarına yönelik ihanet dolu adımlarını anlattı.

Genelkurmay başkanını izlemişler

Salim kod adlı H.N’ye bağlı olduğunu ve talimatları ondan aldığını ifade eden FETÖ itirafçısı E.A,  Genelkurmay Başkanının bile her anını takip ettiklerini belirterek,  “H.N, flash bellek ve bilgisayarı M.N’ye teslim etmemi, M.N’nin birliğinde almış olduğu kripto bilgileri kaydederek bana getireceğini söyledi. İlk toplantıda M.N’ye bilgisayarı ve flashı teslim ettim. Diğer toplantılarda M.N. şifreli flash bellek içinde bilgiler getirmeye başladı. Flashı birlikte açtık ve içinde komşu ya da diğer ülke savaş uçaklarının hangi tarihte ve saatte hava sahamızı ihlal ettiği, güney bölgesine TSK tarafından yapılan askeri yığınak bilgileri vardı” dedi.

Her bilgiyi çalmışlar

E.A, örgüt mensuplarının devletin güvenliği için oldukça önemli bu bilgiler dışında diğer gizli bilgileri de toplayıp örgüt yöneticilerine aktardığına işaret ederek, “Şifreli flash bellekte PKK/KCK’nın sınırımız dışında yaptığı yığınaklar ve yapabileceği saldırılar, hangi uçak filosunun ne kadar uçağın ve ne kadar süre teyakkuz halinde kalacağı, canlı bomba ve bombalı araçların en son nerede görüldüğü ve nerelerde dikkat edilmesi gerektiği, hangi birliklerin yanında şüpheli araç ve şüpheli şahısların görüldüğü ve nasıl hareket edilmesi gerektiği gibi bilgilerin olduğunu gördüm.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler