FETÖ'de Bugün

FETÖ itirafçıları örgütün ‘sadakat testi’ni anlattı

feto-itirafcilari-goreve-iade
Fethullah Gülen

Testi geçen öğrenciler asker veya polis yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan örgüt mensuplarının itirafları, her geçen gün örgütün kirli yüzünü ortaya döküyor. FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik Konya merkezli operasyonlarda gözaltına alınan “örgüt abileri”, örgüte mensup öğrencilerin sadakat testinden geçirildiğini anlattı. Bu ifadeler ışığında, testi geçenlerin emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yerleştirildiği ortaya çıktı. FETÖ itirafçıları tarafından anlatılanlara göre, örgüte ait evlerde kalan ve örgüte bağlılığı çeşitli testlerle ölçülen ve sadakati kanıtlanan öğrenciler, sözde mahrem abileri tarafından “asker veya polis olabilir” şeklinde not ediliyordu. Bu testlerin, TSK ve emniyete yerleştirilecek örgüt elemanlarına uygulandığı, bu kişilerin FETÖ’den emir almalarına ve şüphesiz itaat etmelerine alıştırılması amacıyla yapıldığı belirlendi.

FETÖ itirafçıları tek tek anlattı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, bu sene gözaltına alınan, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde (KOM) etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak ifade veren örgüt abisi E.K., örgütün iç yapısına dair önemli itiraflarda bulundu. İtirafçı E.K., kendisinin sorumlu olduğu eve gelen sözde bölge talebe mesulünün öğrencilere askeri okul ve polis okullarına girmeleri yönünde konuşma yaptığını ve buralara “temiz insanlar”ın gelmesi gerektiğinden bahsettiğini anlattı. Ayrıca, gerçek adını bilmediği “Enes” kod adını kullanan bir mahrem abinin, grup abileriyle yaptığı toplantıda sorumlu oldukları öğrencileri test etmelerini istediğini söyledi.

E.K., itiraflarına şu ifadelerle devam etti:

“Askeri okul veya polis okuluna gidecek öğrencilerin sadakatlerini test etmek amacıyla evde görünür bir yere yüklü bir miktarda para bırakılmasını ve bu paranın eksilip eksilmediğini kontrol ederek öğrencilerin ne kadar dürüst olduklarını, saçlarını üç numaraya kestirmelerini isteyerek yapıya ne kadar bağlı olduklarının test edilmesi yönünde talepte bulundu.”

FETÖ‘nün sözde bölge talebe mesulü F.B. de, evde kalan öğrenciler için çetele tutulduğunu ve bu kapsamda hangi öğrencinin ne tür görevlere getirileceğinin belirlendiğini, bunun da örgütün sözde eyalet talebe mesulüne aktarıldığını belirtti.

FETÖ elebaşının videoları sadakat testi için kullanılmış

Askeri okullara giden öğrencilerden sorumlu olduğu dönemde mahrem imamın kendisine verdiği talimat doğrultusunda hareket ettiğini belirten itirafçı E.K., şunları anlattı:

“Öğrencilerin okulda ders yönünden sıkıntılarının olup olmadıkları, ima ile namazlarını kılıp kılmadıkları konularında muhabbet edip yine üstüm konumundaki mahrem imamın verdiği talimatlar doğrultusunda Fetullah Gülen’in kitaplarını okumalarını ve videolarını izlemelerini sağladım. Bu esnada öğrencilerin durumlarını gözleyip hangisinin kaç sayfa kitap okuduğunu, kaç dakika dikkatli şekilde video izlediğini, hangisinin hangi derslerden sıkıntılarının olduğu hususlarında çetele tuttum. Bu çeteleyi kendisine karşı sorumlu olduğum ‘doktor’ konumundaki mahrem imamın düzenlediği istişare toplantısında kendisine verdim.”

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler