FETÖ'de Bugün

Can Dündar 15 Temmuz’u FETÖ yaptı diyemedi

Firari FETÖ tetikçisi Can Dündar, Alman yayın organı Die Zeit’daki yazısında 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirilenler için “Ordu içerisindeki bir grup” diyerek FETÖ’nün avukatlığına soyundu. FETÖ’den Gülen cemaati diye bahseden Dündar, TSK’daki eşi başörtülü personeli hedef gösterdi.

FETÖ’nün MİT TIR’ları ihanetinde medya tetikçiliği rolünü üstlenen firari casus Can Dündar, FETÖ argümanlarıyla Türkiye’yi karalamaya devam ediyor. Can Dündar, Alman yayın organı Die Zeit’daki “Pilottan çok uçak” başlıklı yazısında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef aldı. FETÖ firari Can Dündar, FETÖ’nün 251 vatandaşı katlettiği, Meclis’i bombaladığı 15 darbe girişimi için “TSK içerisindeki bir grubun darbe girişimi” diyerek örgütü hain eylemden sıyırmaya çalıştı. Bununla da yetinmeyen Dündar, TSK’dan ihraç edilen 17 bin FETÖ’cünün muhalif olduğu için ihraç edildiği yalanını söyledi.

Ordu zafiyete uğramış

TSK’nın Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı, bunun yanında Pençe ile Kıran harekatlarıyla Suriye, Irak, bununla beraber yurt içerisinde PKK terör örgütüne vurduğu darbeleri görmezden gelerek, FETÖ tasfiyelerinin ardından ordunun zafiyete uğradığını yazdı.

Muhafazakar subaylara hakaret

Dündar, FETÖ’cülerin yerine görece gelen terör örgütlerinin inlerine giren TSK’daki subaylara şu şekilde hakaret etti: “Eşi türbanlı”, “hükümet yanlısı” gibi istihbarat notlarıyla İslamcı subaylar terfi ettirilip kritik görevlere atandı.” FETÖ firarisi, TSK’daki muhafazakar subayların Suriye ve yurt  içerisinde başarılı olamayacağını yazarak, FETÖ yalanlarını tekrarladı.

Kaynak: Die Zeit

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler