FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz ile irtibatı olan o isim itirafçı oldu

adil-oksuz-nerede
Adil Öksüz

Recep Vardi, 4 yıldır aranıyordu

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Hava Kuvvetleri mahrem yapılanması içinde yer alan önemli isimlerden biri itirafçı oldu. Recep Vardi, Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yardımcı doçentlik yapıyordu. 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildi. Hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında, kendisinin örgüt içinde “manevi büyük” anlamına gelen “molla”lardan olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. 4 yıldır aranan Vardi, Ankara’da gerçekleştirilen özel bir operasyon ile yakalandı. Yakalanmasının ardından etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmayı talep eden Vardi, itirafçı olarak örgüte dair bildiklerini anlattı. Hava Kuvvetleri yapılanması içinde yer alan Vardi’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini yöneten sivil imamlardan Adil Öksüz ile irtibatı ortaya çıktı.

FETÖ elabaşının mollaları tarafından eğitim aldı

Recep Vardi, hakkında gözaltı kararı çıkartıldıktan 4 sene sonra operasyonla yakalandı. 4 yıl boyunca örgüte ait gaybubet evlerinde saklandığı belirlenen Vardi, yakalanmamak için sık sık ev değiştiriyordu. 21 Ekim tarihinde, Edirne’den yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) tarafından oluşturulan özel bir ekip, şüpheli Vardi’yi Ankara’ya getirerek sorguya aldı. Vardi, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. TEM polisinin sorgulamaları sırasında, Vardi’nin 8 yıl boyunca örgütün sözde mollaları Hüseyin Yağmur ve Ergün Çapan’dan eğitim aldığı belirlendi. Bu isimleri, FETÖ elebaşının bizzat eğittiği biliniyor.

Adil Öksüz firari isimlerin en tehlikelilerinden biri

Vardi’nin irtibatı olduğu ortaya çıkan Adil Öksüz ise FETÖ bünyesinde yer alan ve kırmızı listeyle aranan firari isimlerin en tehlikelilerinden biri olarak göz önüne çıkıyor. Öksüz, Sakarya Üniversitesi ilahiyat fakültesinde görevli bir akademisyendi. Ancak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanmış ve ardından şüpheli bir şekilde serbest bırakılmıştı. Öksüz, darbe girişimininin mimarları arasında yer alıyor. Sözde Hava Kuvvetleri yapılanması içinde yer alan Recep Vardi’nin itiraflarına göre, örgütün finans kaynaklarından kapatılan Kaynak Holding’de çalıştığı sırada, sözde Hava Kuvvetleri imamı Kemal Batmaz ile tanıştı. Ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması içinde molla görevi alarak faaliyet yürütmeye başladı. Vardi’nin terör örgütünün mahrem yapılanması içerisinde yer alan üst düzey isimlerle irtibatlı olduğu belirtildi. Örgütün bölge sorumlularıyla yüz yüze ve operasyonel hatlar üzerinden sık sık iletişim kurduğu kaydedildi.

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler