Özel Haber

FETÖ imamı firariyken şirketinin adını değiştirmiş

FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın firari olduğu 2018 yılının başında DKR Denetim adındaki şirketinin ismini EKA’ya çevirdiği, bu sayede ticari faaliyetlerini gizlemeye çalıştığı tespit edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile maddi ilişki kuran FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın ticari faaliyetlerini göz önünden kaçırmak için uyguladığı taktik Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaya çıkarıldı.

Jet hızıyla değiştirdi

29 Eylül 2017’de şartlı tahliye olan ardından yakalanacağı 18 Ocak 2018 tarihine kadar firari duruma düşen Erkan Karaarslan, jet hızıyla CHP’li belediyelerle iş yaptığı şirketinin adını değiştirdi. Buna göre FETÖ Belediyeler İmamı 12 Ocak 2018 tarihinde DKR Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali ve Denetim Anonim Şirketi’nin ismini EKA Serbest Muhasebeci Mali Denetim ve Anonim Şirketi’ne dönüştürdü. Söz konusu değişim 24 Ocak 2018 tarihli sicil gazetesinde yer aldı.

İki ihale almış

Erkan Karaarslan’ın firariyken isim değişikliğine gittiği DKR A.Ş isimli şirketiyle Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden “KDV iadesinin temini”, yine CHP’li Avcılar Belediyesi’nden ise “Bağımsız denetim danışmanlığı” adı altında ihaleler aldığı belirlendi.  Ayrıca, Karaarslan ile Çerçioğlu’nun ihaleye fesat karıştırma ve resmi evrakta sahtecilik suçunu işledikleri gerekçesiyle birlikte yargılanmalarına devam ediliyor.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler