Anasayfa » FETÖ’ye İnterpol kalkanı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’ye İnterpol kalkanı

Türkiye yıkımın eşiğinden döndüğü 15 Temmuz’da yalnızca FETÖ’cü darbeciler değil, Avrupa Birliği ve Amerika tarafından da hedef alınırken, terörle mücadeleye destek vermesi gereken sözde uluslararası güvenlik kuruluşları resmen Türkiye’nin aleyhine çalıştı.

Sadece 1 kişi aranıyor

Türkiye, 251 vatandaşımızın katledildiği hain darbe girişiminin ardından İnterpol’e 352 FETÖ üyesi terörist hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebini iletti. Ancak İnterpol Genel Sekreterliği, bu taleplerin hiç birini uygulamaya koymadı.  İnterpol, yalnızca 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan 37 kişilik timin tek firarisi olan Burkay Karatepe için 194 ülkede aranma kararı çıkarttı.

192 terörist yakalandı

İnterpol’ün FETÖ ile mücadeleye düzenlediği sabotaja rağmen Milli İstihbarat Teşkilatı, FETÖ’cü hainleri bir bir enseledi.  MİT, ikili anlaşmalar sonucu iade edilen 54, sınır dışı edilen 138 olmak üzere çeşitli örgütlere mensup toplam 192 teröristi Türkiye’ye getirdi. Yakalanan ve Türkiye’ye getirilen hainler arasında yurt dışındaki bazı okul ve şirket yöneticileri ile örgütün kasası olarak nitelendirilen İlker Usta, Sedat Zavar, Abdullah Büyük, Hüseyin Atık, İbrahim Eker, Levent Şahan, Alettin Duman, İsmet Özçelik, Turgay Karaman, İhsan Arslan ve Muhammet Furkan Sökmen gibi isimler dikkat çekti.

Kaynak: AA

Kategoriler