Anasayfa » FETÖ’nün İstanbul ve Ankara yapılanmasına operasyon
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün İstanbul ve Ankara yapılanmasına operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün İstanbul yapılanmasına büyük bir darbe vuruldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda aralarında örgüt yöneticilerinin de olduğu 19 kişi gözaltına alındı.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yurt içindeki örgüt yöneticilerinin büyük bir kısmı yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü, örgüt içi atamalarla yeni yöneticilerini belirledi. Terör örgütüne yönelik operasyonlarda yakalanan şüphelilerin ifadeleri ve örgütün kullandığı gizli haberleşme programı ByLock kullanıcı listeleri ile hazırlanan yeni operasyonda terör örgütüne bir darbe daha vuruldu.

Dün İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında ihraç edilen kamu personelleri ile örgüt içi evlilikten sorumlu izdivaç sorumlusu, örgütün sözde “İstanbul alevi yapılanması imamı”, büyük bölge talebe mesullüğü, TSK ve Emniyet içerisinde mahrem imamlık yapan şüphelilerin de bulunduğu toplam 19 kişi gözaltına alındı.

Sözcü gazetesinden Habip Atam’ın haberine göre gözaltına alınanlar arasında terör örgütünün sözde Sarıyer abla yapılanması sorumlusu Şenay Fatma U., sözde İstanbul Alevi yapılanması imamı Haydar U. sözde Ankara Balgat eyalet imamı Avukat İsmail B. de bulunuyor.

Gözaltına alınarak emniyete götürülen şüphelilerin buradaki işlemleri sürüyor.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler