Anasayfa » FETÖ’nün hain yapılanmasına neşter
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün hain yapılanmasına neşter

FETÖ’nün örgüt toplantılarını yasal zemine oturtmak için kurduğu ve illegal toplantıların gerçekleştirdiği Denge Platformu adlı derneğe düzenlenen operasyon kapsamında 20 şüpheli tutuklandı.

Çakma dernek bünyesinde FETÖ/PDY Terör Örgütü’ne müzahir şahıslar tarafından toplantılar yapıldığı, seminer ve sinevizyon gösterimi gerçekleştirildiği, Fetullah Gülen’in videolarının izlendiği, FETÖ adına para toplandığı saptandı.

Mevlüt D. isimli şüphelinin başkanlığını yaptığı belirtilen sözde dernek ile bağlantılı adreslerden toplanan deliller mali polis tarafından incelemeye alındı. Şüpheli şahısların 4’ünden de ByLock çıktı. 19 şüphelinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Bank Asya’ya para yatırma talimatından sonra bankaya hesap açtığı, 3 şahsın ise Kimse Yok Mu derneği ile irtibatlı olduğu anlaşıldı.
37 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet’ suçları kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Dernekle irtibatta bulunan kişilerin pasaportlarına tahdit konularak yurtdışına çıkışları engellendi.

Kaynak: Takvim

Kategoriler