FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün izdivaç ablasına hapis

FETÖ’nün ByLock kullanıcısı izdivaç ablasına verilen 7 yıl 11 ay hapis cezası onandı.

Örgüt içinde izdivaç ablalığı yaptığı ve örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock’u kullandığı tespit edilen Özge Elif Hendekçi hakkında dava açıldı.

Davası geçtiğimiz aylarda İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesinde görüşmüştü. Mahkeme heyeti Özge Elif Hendekçi’nin 7 yıl 11 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

Özge Elif Hendekçi cezası ardından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurarak ceza hükmünün kaldırılmasını talep etti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Hendekçi’nin istinaf başvurusunun esastan reddine karar vererek mahkemenin verdiği 7 yıl 11 ay hapis cezasını onadı.

Daire kararında şu ifadelere yer verdi: “Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, mahkemenin soruşturma sonuçlarına uygun olarak oluşan kanaat ve takdirine, incelenen dosya içeriğinde göre, mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığı, ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı anlaşıldığından başvuruda bulunan sanık ve sanık müdafiinin ileri sürdüğü nedenler yerinde görülmemiş olmakla istinaf başvurusunun esastan reddine, sanığa verilen ceza miktarı, tutuklulukta kaldığı süre, atılı suçun niteliği karşısında sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir.”

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler