FETÖ'de Bugün

FETÖ kadın hâkim ve savcı adaylarına ‘başını aç öyle gel’ demiş

FETÖ, kadın hâkim ve savcı adaylarına başörtülerini çıkarmaları için talimat vermiş.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün Ankara’daki hâkim-savcı yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli Ş.B’nin 27 Ağustos 2012 ile 6 Şubat 2014 arasında Ankara’daki hücre evinde kaldığı tespit edildi.

Soruşturma sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

FETÖ toplantılarına katılmış

Şüpheli Ş.B. ifadesinde liseden sonra hukuk fakültesini kazandığını, dört yıl boyunca devlet yurdunda kaldığını, üçüncü sınıfın sonlarında sınıf arkadaşı tarafından örgütün sohbetlerine davet edildiğini, sonrasında ise sohbetlere düzenli olarak katıldığını belirtti.

Şüpheli, yurttaki arkadaşlarını dini sohbetlere davet ettiğini de itiraf etti.

Başını aç, hâkim-savcı evlerine gel

Hukuk fakültesinde okurken dördüncü sınıfta FETÖ’nün öğrencilerle kariyer görüşmesi yaptığını, kendisinin de bu görüşmelere katıldığını, o dönem itibariyle hukuk fakültesinde okurken kendisinin başörtülü olduğunu ancak kendisiyle kariyer görüşmesi yapan kişinin başını açmazsa hâkim-savcı çalışma evlerine gelemeyeceğini söylediğini belirtti.

Sınav soruları verilmiş 

2013 yılında mezun olduğunda ise örgütten birinin kendisini arayarak Ankara’daki hâkim-savcı çalışma evlerine davet ettiğini, bunun üzerine kendisinin de Ankara’ya gittiğini ve örgüte ait hâkim-savcı çalışma evine yerleştirildiğini ifade etti.

Şüpheli ayrıca 2013-2014 yılında idari-adli yargı sınavının genel kültür kısmında çıkacağı belirtilen soruların cevaplarının kendilerine verildiğini, 2014’te ikinci sınavı 82 puan alarak geçtiğini ama mülakatta kazanamadığını, avukatlık yaptığı dönem boyunca da sohbetlere devam ettiğini belirtti.

15 Temmuz 2016’dan sonra hiçbir sohbete gitmediğini savunan şüpheli Ş.B. üniversitede, hâkim-savcı çalışma evlerinde ve avukatlık döneminde örgütle bağlantısı olduğunu düşündüğü kişilerin isimlerini verdi.

Fotoğraf albümü üzerinde 17 kişiyi teşhis eden şüpheli Ş.B. hakkında ifade veren FETÖ şüphelileri N.Ç. ve M.Ö. de hâkim-savcı çalışma ve mülakat evlerinde beraber kaldıklarını itiraf etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Ş.B.’nin “FETÖ üyeliği” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler