FETÖ'de Bugün

Cinsel istismarı karartma davasında ceza yağdı

Erzurum’da 15 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel istismar olayına ilişkin soruşturmayı, olaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kardeşi ve yeğeni de karıştığı için kapattıkları iddiasıyla yargılanan ve aralarında 3 emniyet müdürü ile bir emniyet amirinin de bulunduğu 16 polisten 8’i, 6 yıl 3 ay ile 25 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum edildi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklardan Cengiz Çiçek ve Abdullah Güler’i “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “usulsüz dinleme” suçlarından ayrı ayrı 10’ar yıl ve “resmi belgede sahtecilik” suçundan ise 5 yıl olmak üzere toplam 25’er yıl hapse mahkum etti.

Murat Önemli’yi “usulsüz dinleme”den 10 yıl ve “resmi belgede sahtecilik” suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptıran heyet, Muhsin Pala, Ünal Doğruel, Aydın Ergün ve Fatih Akeroğlu’na “silahlı terör örgütüne üye olmak”tan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Fethi Bünet’i “silahlı terör örgütüne üye olmak”tan 10 yıl ve “görevi kötüye kullanmak”tan 1 yıl 3 ay hapse çarptıran heyet, diğer sanıklar Adem Baysal, Okan Ölmez, Hüseyin Keküllüoğlu, Murat Koçyiğit, Mehmet Hilmi Sevimlican, Ahmet Fatih Bayrakçı, İbrahim Nuhoğlu ve Sedat Ekinci hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verdi.

Heyet ayrıca, tutuklu sanıklar Cengiz Çiçek, Fethi Bünet ve Murat Koçyiğit’in tutukluluk halinin devamına, Aydın Ergün ve Muhsin Palan’ın ise hükümle tahliyelerine karar verdi.

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar