Anasayfa » FETÖ’cü olduğunu ABD’den bile gizlemiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü olduğunu ABD’den bile gizlemiş

FETÖ’nün ABD’deki charter school ağının kilit isimlerinden firari terörist Soner Tarım’ın, “FETÖ” ile olan bağını gizleme çabası sonuçsuz kaldı. 2000’de Harmony Okullarının kuruculuğu görevini üstlenen ve 2018’e kadar bu okullarda üst düzey görevlerde bulunan Tarım, hem kendisinin hem de yönettiği okulun FETÖ ile bağlantılarını reddediyordu.

FETÖ kolejinde öğretmen ve koordinatör

Tarım’ın 1988-91 arasında Erzurum’da örgüte bağlı Özel Aziziye Kolejinde hem öğretmenlik hem de program koordinatörlüğü görevini yürüttüğü tespit edildi. Tarım’ın bugüne kadar özenle sakladığı “Aziziye Koleji” bağlantısı, ilk kez ve sadece, kendisinin 21 Ocak 2000’de Teksas Eğitim Kurulu’na yaptığı “Harmony Bilim Akademisi” başvurusunda yer aldı.

ABD’de de danışmanmış 

Okulun açılışı için 251 sayfalık başvuru dosyası hazırlayan Tarım, dosyanın 157. sayfasında önceki görev yerleri listesinde 1988-91 yılları arasında “Erzurum Özel Aziziye Koleji” ibaresine yer verdi. Bu bölümün karşısında ise “öğretmen” ve “program koordinatörü” görevleri yer aldı. Aynı listede Tarım’ın 1999-2000’de yine FETÖ’ye ait Virginia International University (VIU) bünyesinde “danışman” kadrosunda yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: AA

Etiketler

Kategoriler