FETÖ ve Siyaset

BBP’deki Tuzlukçular

Fethullahçı Terör Örgütü, AK Parti'ye karşı muhafazakâr-sağ seçmene hitap edebilecek alternatif bir parti ihtiyacını, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetini adeta fırsata dönüştürerek, Büyük Birlik Partisi ile gidermeyi planladı. Destici’nin Başkanlığı ile birlikte FETÖ'nün BBP içindeki faaliyetleri de iyice artmaya başladı. Ellerindeki finansal gücün yardımı ile partinin kilit noktalarını adım adım kuşattılar.

Fethullahçı Terör Örgütü, AK Parti’ye karşı muhafazakâr-sağ seçmene hitap edebilecek alternatif bir parti ihtiyacını, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetini adeta fırsata dönüştürerek, Büyük Birlik Partisi ile gidermeyi planladı. Yazıcıoğlu’nun suikast sonucu öldürülmesiyle, en yakın dava arkadaşlarından Yalçın Topçu bayrağı devralarak BBP’nin lideri oldu. Topçu da Yazıcıoğlu gibi partinin Türkiye’nin çıkarlarını önceleyen politikalarını sürdürdü. FETÖ’nün hedefi olan Topçu aleyhinde çok sayıda haber yapılarak, yıpratılmaya çalışıldı. FETÖ, bu süreçte partinin delegelerine ciddi anlamda nüfuz etmeye başladı. Bu ortamda Mustafa Destici Büyük Birlik Partisi genel başkanlığına seçildi. Destici’nin Başkanlığı ile birlikte FETÖ’nün BBP içindeki faaliyetleri de iyice artmaya başladı. Ellerindeki finansal gücün yardımı ile partinin kilit noktalarını adım adım kuşattılar. 

Mustafa Destici Dershaneleri Savundu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaptığı açıklamalarla dershanelere adeta kalkan oldu. Destici, “Bırakın milletin dersiyle, okuluyla, öğretmeniyle uğraşmayı. Bırakın cemaatlerle, cemiyetlerle, hizmet edenlerle uğraşmayı. Tam tersine cemaatlerin, cemiyetlerin, hizmet edenlerin önünü açın. Sizin eksiğinizi tamamlıyorlar, sizin yokluğunuzu hissettirmemeye çalışıyorlar. Sizin eğitimde, öğretimde, ahlakta veremediğinizi vermeye çalışıyorlar. Türkiye’yi ilerletmek, demokratik, sivil ve askeri vesayetlerden kurtarılmış bir Türkiye yapmak istiyorsanız MGK’larla, cemaatlerle, cemiyetlerle, siyasi partilerle, derneklerle ilgili eylem planları hazırlamayı bırakın.” diye konuştu.

mustafa-destici-ve-beraberindeki-heyet-serbest-birakildi-h1462435089-a3052a
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici

Destici’den FETÖ Okullarının Kapatılmasına Tepki

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı (BBP) Mustafa Destici, yurt dışındaki Türk okullarının kapatılması için yapılan girişimlere tepki gösterdi. Destici, “Bu garabet bir uygulama. Maalesef Türkiye’deki siyasi beklentiler, iç siyaset oralara taşınmıştır. Üzücüdür. Dünyadaki emperyalist ülkeler, farklı ülkelerde kendi dillerini ve kültürlerini yaymak için okullar açmak için uğraşırken, bu konu da uğraş verirken, maalesef Türkiye’nin kendi okullarını şikâyet etmesi anlaşılır değildir.” dedi.

BBP FETÖ Üssü Oldu

Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, Destici’yi partiyi FETÖ’nün siyasi üssü haline getirmekle suçladı. Tüzün, “İşte bu günlerde, parti kadrolarını FETÖ’den devşirilen adamlardan kuran Mustafa Destici, parti teşkilat başkanlığına FETÖ’cü kimliği birinci kimliği olan ve bu durumu da herkesçe bilinen insanları getirmiş, bununla da yetinmemiş, Alperen Ocakları vakfı bünyesinde sahte evrak düzenletmiş, geriye doğru yapılmamış toplantıları yapılmış gibi göstererek sahtecilik yapmış ve böylelikle Alperen yiğitlerin kendisine karşı takındığı onurlu iradeyi bastırmak gayesiyle gene FETÖ yakınlıklarını kullanarak sözüm ona yeni ocak başkanı atamıştır. Bütün Alperen Ocaklı kardeşlerimiz bilmelidir ki, böyle bir ahvalin üzerine kendisine gün doğmuş gibi atlayan kişi kim olursa olsun, Mustafa Destici tarafından iplerle kontrol edilecek bir kukla olacaktır.” şeklinde konuştu.

alperen-ocaklari-serkan-tüzün
Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün

BBP’de FETÖ Gerekçesiyle 77 İstifa

56859
BBP eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok

Aralarında BBP eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve bazı MKYK üyelerinin de bulunduğu 77 kişi istifa etti. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Hasan Hüseyin Bozok,
Bozok, “FETÖ’nün borazanlığını yapan kripto bir yapı ortaya çıktı. Tabanın söylemlerine kulak tıkayan ve istişareye dayalı karar alma esasını yok sayan bir anlayış, partinin baskın karakteri haline dönüşmüştür” diye konuştu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kimse Yok Mu Gönüllüsü Oldu

bbp_genel_baskan_yardimcisi_bayram_karacan_kimse_yok_mu_gonullusu_oldu_h28562
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Karacan

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Karacan, Kimse Yok Mu’ya yapılan zulmün uzun sürmeyeceğini söyledi. Kimse Yok Mu Deneğini ziyaret eden BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, derneğin yardım toplama yetkisinin elinden alınmasının kendilerini son derece rahatsız ettiğini belirterek, “Ziyaretimiz ile bu rahatsızlığımızı dernek yetkilileri ile paylaşmak istedik. Geçmiş olsun dileğinde bulunmak istedik” diye konuştu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan’dan FETÖ’ye Destek

bbp-li-karacan-bu-gunleri-atlattiktan-sonra-h-6244790_o
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan

FETÖ operasyonu kapsamında aralarında Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın da bulunduğu 12 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Operasyonları protesto etmek amaçlı bazı gruplar İstanbul Çağlayan Adliyesi’nin önüne geldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan da FETÖ’ye destek olmak için İstanbul Çağlayan Adliyesine gelenler arasındaydı. Karaca FETÖ’ye bağlı Samanyolu TV’ye açıklamalarda bulundu.

Destici: Kimse Yok Mu Derneği Çığır Açmış Durumda

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, FETÖ’ye bağlı dernek hakkında, “Kimse Yok Mu Derneği’nin bir yardım kuruluşu olduğu kamuoyu tarafından biliniyor. Buraya yönelik yapılacak bir şeyin kasti bir hareket olacağı çok açık ve nettir. Dolayısıyla da bunun doğru olmadığını düşünüyoruz. Kimse aklından bile geçirmemeli. Kimse Yok Mu Derneği çığır açmış durumda.” açıklamasını yaptı.

381994

Mustafa Destici Zaman Gazetesi’ni Ziyaret Etti

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından BBP Genel Başkanı olan Mustafa Destici, ‘paralel yapı’ operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’yı makamında ziyaret etti. Yenibosna’daki Zaman gazetesi genel merkezine giden Mustafa Destici ve beraberindeki BBP heyeti, Ekrem Dumanlı’ya geçmiş olsun dileklerini iletti. Destici’nin burada BBP adına Zaman gazetesine tam destek mesajı verdiği öğrenildi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır’ın Yeğeni KPSS Hırsızı Çıktı

KPSS soruşturmasında gözaltına alınan 44 şüpheli adliyeye gönderildi. Şüpheliler adliyede mahkemeye çıkmak için beklerken, yakınları da dışarıda toplandı. Grupta bulunanlar arasında BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır’ın da bulunduğu görüldü. Çayır, gözaltına alınan yeğeni için geldiğini belirtti. KPSS soruşturması kapsamında yapılan birinci dalga operasyonda 32 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

remzi çayır
BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır

Remzi Çayır’ın FETÖ Kanallarına Desteği

Digitürk, savcılığın talebi üzerine FETÖ’ye bağlı Kanaltürk, Bugün TV, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber TV, Irmak TV ve Yumurcak TV kanalları ağından çıkardı. Büyük Birlik Partisi (BBP) yedi televizyon kanalını kaldıran Digitürk hakkında suç duyurusunda bulundu. Digitürk aboneliğini iptal edeceğini açıklayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, vatandaşları da aynısını yapmaya çağırdı.

remzicayir
Remzi Çayır’ın Ankadar Adalet Sarayı önündeki basın açıklaması

Remzi Çayır, FETÖ Şirketlerini Savundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Koza İpek Holding ve 21 şirketine ‘makul şüphe’ gerekçesiyle kayyum atanmasını eleştirdi. Çayır, “Buradan hükümete sesleniyorum. Bu yaptığınız hukuksuzluk. Hakimi, savcıyı ve bürokratı bu işe alet ediyorsunuz.” dedi.

Bu olay karşısında hep birlikte ses yükseltmek gerektiğine dikkat çeken Çayır, “Eğer hep birlikte ses yükseltmezsek, herkes sıra kendisine geldiğinde bağırır ve kimseyi yanında bulamayabilir. Halbuki bu tür durumlarda mazlumun kimliğine bakmaksızın yapılan zulüm karşısında saf tutmak belki de Türkiye’yi daha yaşanılır hale getirecektir. Buradan hükümete sesleniyorum. Bu yaptığınız hukuksuzluk. Hakimi, savcıyı ve bürokratı bu işe alet ediyorsunuz. Yarın bir gün keser döner, sap döner, bir gün gelir hesap döner. Bunun hesabını siyasiler verir ama bürokratlar ne diyecek merak ediyorum. İnşallah akıllarını başlarına alırlar. Bu yürüdükleri yol hukuksuz ve çıkmaz sokaktır.” şeklinde konuştu.

BBP Lideri “FETÖ” Diyemedi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamalarda “FETÖ” ifadesini kullanmaktan ısrarla kaçındı. Bu konuda darbeden 9 gün sonra, 24 Temmuz günü öz eleştiri yapan Destici,  “Bazı kişilere, bazı gruplara iyi niyetle bakmış olabiliriz. Ancak Fethullahçı değiliz.” diyerek kendini savunsa da, yine Fethullahçı Terör Örgütü’ne ilişkin bir değerlendirmede bulunmadı.
mustafa-destici-ve-beraberindeki-heyet-serbest-birakildi-h1462435089-a3052a

BBP Aydın İl Başkanı FETÖ Üyeliğinden Tutuklandı

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladığı iddiasıyla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, Ertan Gökçe’nin Efeler ilçesindeki evinde arama yaptı. Gözaltına alınan BBP Aydın İl Başkanı Ertan Gökçe, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Gökçe, “Örgüte üye olmak ve finansal destek sağlamak” suçundan mahkemece tutuklandı.

bbp
BBP Aydın İl Başkanı Ertan Gökçe

BBP Genel Başkan Yardımcısı FETÖ’den tutuklandı

Mersin’de yapılan FETÖ soruştuması kapsamında gözaltına alınan BBP Genel Başkan Yardımcısı, Kartal Kaplan götürüldüğü nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Screenshot_8

 

Kaynaklar

Haberler – Mustafa Destici Dershaneleri Savundu

Habervaktim – Destici’den FETÖ Okullarının Kapatılmasına Tepki

Ensonhaber – BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan’dan FETÖ’ye Destek

Haberler – Destici: Kimse Yok Mu Derneği Çığır Açmış Durumda

BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır’ın Yeğeni KPSS Hırsızı Çıktı

Diken – Remzi Çayır’ın FETÖ Kanallarına Desteği

BBP – Fethullahçı Değiliz

Sabah – Destici Yine FETÖ Diyemedi

Ensonhaber – BBP’de FETÖ Gerekçesiyle 77 İstifa

 

 

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Takip edin