Anasayfa » FETÖ para toplamaya devam ediyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ para toplamaya devam ediyor

İzmir’de yeni yapılanmaya giden FETÖ’cüler, topladıkları himmet bilançosunu “Coco” isimli mesajlaşma programında paylaştı.

Örgüt tabanını diri tutmak ve çözülmeyi önlemek için çalışan FETÖ’cüler, yaklaşık 4 ay boyunca İzmir’de adım adım izlendi. Teknik takibin ardından İzmir merkezli İstanbul, Aydın ve Muğla’da başlatılan eş zamanlı operasyonda 121 FETÖ’cü yakalandı.

Tutuklu FETÖ’cülerin ailelerine para aktarımı

İzmir merkezli yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün para toplama faaliyetlerine devam ettiği belirlendi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatlarının iletildiği ve örgütsel faaliyetlerle ilgili kararların alındığı toplantılarda; himmet, burs, kurban ve “mağdur zarfı” adı altında para toplandı. “Mağdur zarfı” adı altında toplanan paralar, tutuklu bulunan terör örgütü üyelerinin ailelerine verildi.

“Coco” üzerinden himmet bilançosu

Kriptolu haberleşme programları ByLock ve Eagle’dan sonra “Coco” isimli programı kullanmaya başladıkları belirlenen FETÖ üyeleri, “himmet” toplantılarını genellikle buradan organize etti. “Bu da geçer” isimli gruptan örgüt üyelerine gönderilen bir mesajda, himmet adı altında toplanan para tablosu yer aldı. “Vaat edilen” ve “toplanan” şeklinde tasnif edilen paraların bilançosunun çıkarıldığı mesaj, FETÖ için para toplamadan sorumlu kişiler arasında paylaşıldı.

Himmet verenlere teşekkür

2016 yılı içinde toplanan bir kısım paralar için bilançonun çıkarıldığı sohbetlerde, örgüt adına en çok para toplayanlar övülerek teşvik edildi. Altında “NOT” şeklinde paylaşılan mesajda ise “Bu haftanın birincisi 12 no’ya, Mesut Bey’e teşekkür ediyoruz. Bu hafta iyi bir çalışmayla eski ve yeni ödemeden 7 bin lira getirdiler. Rabbim bereket lütfetsin inşallah.” ifadeleri göze çarptı.

Kaynak: YeniŞafak

Kategoriler